niedziela, 1 września, 2024
Dolina łez, kurze łapki i worki pod oczami, czyli problemy okolic oczu

Niestety delikatna i cienka skóra wokół oczu starzeje się najszybciej. Zmarszczki i zwiotczenia w tym miejscu sprawiają, że cała twarz prezentuje się smutno i ponuro, ciężko jest wykonać makijaż, a spojrzenie wydaje się być zmęczone. Procesy starzenia zaczynają się po 25 roku życia, pogłębiają je dodatkowo brak snu, stres, przemęczenie czy palenie tytoniu. Skóra staje się wiotka, mało sprężysta i pokryta jest zmarszczkami, pojawiają się także dolina łez, worki pod oczami oraz kurze łapki.

Dolina łez

Dolina łez to ubytek tkanki podskórnej zlokalizowany w oczodołach i skierowany ku przyśrodkowym częściom policzków. Jej przyczyną są naturalne procesy utraty objętości twarzy, braku jędrności, suchości skóry. Charakterystycznym zagłębieniom zazwyczaj towarzyszą cienie pod oczami i wrażenie zmęczonej twarzy. Dodatkowo sprawiają one, ze twarz wygląda na znacznie starszą.

Na szczęście jest kilka sposobów na spłycenie doliny łez. Przede wszystkim należy sięgnąć po kremy przeciwzmarszczkowe zawierające witaminę C i E oraz czynniki wzrostu skóry. Warto wykonywać masaże, które pomogą podnieść policzek. Najbardziej skuteczne okażą się jednak zabiegi medycyny estetycznej.

Natychmiastowe efekty możemy uzyskać dzięki podaniu w miejsce ubytku kwasu hialuronowego. Ta naturalna substancja ujędrnia i wypełnia skórę dzięki zdolności wiązania cząsteczek wody – jej podanie sprawia, że twarz staje się gładka. Absorpcja wody następuje stopniowo, przez co najlepsze efekty widoczne są po kilku tygodniach.

Worki pod oczami

Worki pod oczami powstają w wyniku wypychania tłuszczu zlokalizowanego wokół oczu. Jest to możliwe, ponieważ wraz z upływem lat mięśnie i struktury twarzy ulegają osłabieniu, a skóra opada. Tkanka tłuszczowa zaczyna zbierać się w woreczku stopniowo opadającym pod oko. Warto wspomnieć, że w niektórych przypadkach powstawanie worków pod oczami związane jest z predyspozycjami genetycznymi.

Przy pielęgnacji okolic oczu dotkniętych workami pamiętajmy o tym, aby unikać kemów tłustych. Warto za to postawić na preparaty zawierające w składzie wyciągi z arniki, miłorzębu japońskiego i bluszczu. Jeżeli jednak chcemy skutecznie pozbyć się problemu, postawmy na lipolizę iniekcyjną.

Podczas tego zabiegu kosmetycznego w skórę wstrzykuje się  fosfatydylocholinę, która powoduje rozpad zgromadzonych komórek tłuszczowych. Całkowite pozbycie się worków pod oczami możliwe jest po wykonaniu 4-5 zabiegów.

Kurze łapki

Mianem kurzych łapek określamy drobne zmarszczki umiejscowione wokół oczu – zazwyczaj ich linie wyznaczane są przez mimikę twarzy. Już przy powstawaniu pierwszych płytkich bruzdek warto sięgnąć po kremy przeciwzmarszczkowe zawierające kolagen, koenzym Q10, witaminy A, C, E i K, a także proteiny i wyciągi z wiśni japońskiej i świetlika.

Wypełnić zmarszczki można również wykonując wiele zabiegów kosmetycznych – mezotarpię igłową, wampirzy lifting czy laseroterapię, która uruchamia naturalne procesy odbudowujące i wypełniające skórę.

Źródło: Klinikakrajewski.pl – Medycyna estetyczna Radom