wtorek, 23 kwietnia, 2024
Najważniejsze zalety masaży tajskich, czyli jak holistyczna terapia naprawcza

Jeśli zapytamy tajskiej masażystki, na czym polega fenomen masażu tajskiego, powiedzą nam, że przede wszystkim chodzi o to, aby naprawić problemy w całym ciele człowieka i zrobić to za pomocą odpowiedniej (w skali tajskiej) siły.

Starożytne tajemnice, a dzisiejsza skuteczność praktyczna

Rzadko która tajska masażystka powie nam dokładnie jak to robią, a tak naprawdę to właśnie w ich wiedzy i doświadczeniu tkwi sekret. Podstawowym założeniem w masażu tajskim jest zachowanie równowagi w ciele, czyli jeśli w określony sposób masażystka pracuje nad naszą lewą nogą, to musi użyć takiej samej techniki na prawej nodze. Dzięki temu napięcia są eliminowane stopniowo i skutecznie, a całe ciało rozluźnia się w tym samym tempie.

Jednak to wydawałoby się zbyt proste, prawda? Cały sekret tkwi w połączeniach nerwów i mięśni oraz tym, jak przebiegają one w naszym ciele. Wyjątkowo precyzyjne techniki masażu tajskiego i wieloletnie uczenie się tajników ludzkiego ciała owocuje tym, że bardzo często na tajskim masażu usłyszymy, że skoro przyszliśmy z bólem karku, tym razem masażystka będzie musiała popracować nad naszą lewą ręką i barkiem.

Napięcie, zmęczenie oraz stres powodują, że spinamy mięśnie w niewygodnych lub nawet niemożliwych pozycjach i często robimy to nieświadomie. Aby naprawić urazy i pozbawić nas bólu, tajska masażystka musi sięgnąć do wszystkich przyczyn takiego stanu oraz skutecznie sobie z nimi poradzić, co często oznacza śledzenie napięć nerwu lub mięśnia przez pół naszego ciała.

To właśnie ta wiedza i umiejętności tajskich masażystek powodują, że masaż jest tak wyjątkowy, a o jego skuteczności od setek lat krążą legendy. Według historii sam Gautama Budda korzystał właśnie z masażu tajskiego, aby poprawić swoją kondycję po wyczerpujących medytacjach. Jednak nikt dziś już nie wie czy to była prawda, a dowodów na skuteczność masażu tajskiego jest nadal dużo – w sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun korzystają z niego znani atleci i sportowcy, osoby po ciężkich urazach oraz chorobach.

Różne rodzaje masażu tajskiego pomagają na różne problemy

Tradycyjny tajski masaż ma jedną podstawową formę: masaż całego ciała bez użycia olejku, w specyficznym ubranku i z dużą ilością pasywnej jogi. To najbardziej popularny masaż, głównie ze względu na niską cenę oraz dużą uniwersalność zabiegu. Powinniśmy korzystać z niego, kiedy czujemy bóle w stawach, mięśniach oraz mamy problemy z prawidłowym zakresem ruchu w stawach. Po zabiegu poczujemy też przypływ energii i lekkość, tak często kojarzoną właśnie z masażem tajskim.

Jeśli bolą nas stopy, mamy problemy z krążeniem w nogach i boimy się żylaków powinniśmy korzystać z tajskiego masażu refleksologicznego. Jest to specjalny rodzaj masażu, który bardzo intensywnie pobudza receptory nerwowe na stopach, tak aby efekty dało się poczuć się w całym ciele. To właśnie na przykładzie masażu refleksologicznego możemy przetestować teorię powiązań zupełnie innych miejsc na ciele ze sobą. Tajowie wierzą, że na stopach są receptory odpowiadające bardzo dokładnej mapie całego ciała, a właściwym masażem refleksologicznym można wyleczyć na przykład z migrenowych bólów głowy lub przyspieszyć metabolizm wątroby.

Jeśli masaże tajskie klasyczne i refleksologiczne są dla nas zbyt intensywne, polecamy spróbować masaży olejkowych. To nieco delikatniejsze zabiegi, skoncentrowane też na tym, aby zrelaksować i pomóc odpocząć psychicznie. Masaże tajskie olejkowe cieszą się ogromną popularnością w sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun i to nie bez powodu. W dzisiejszym świecie częściej potrzebujemy odpoczynku niż nam się wydaje.

Ale nie wszystkie masaże olejkowe są delikatne – dla sportowców mamy specjalny tajski masaż sportowy, który jest mocny, szybki i pomaga w regeneracji mięśni. Dzięki niemu pozbędziemy się zakwasów w mgnieniu oka, a następny trening będzie znacznie przyjemniejszy.

O najlepszy masaż dla potrzeb indywidualnych zawsze warto zapytać obsługi salonów masażu tajskiego ThaiSun – pomogą nam wybrać zabieg doskonały, odpowiednio go dla nas dostosują i poczęstują nas pyszną tajską herbatą z trawy cytrynowej. Do zobaczenia na masażu 😉

Źródło: ThaiSun – salon masażu tajskiego i relaksacyjnego