wtorek, 18 czerwca, 2024
Durex – przegląd dostępnych na rynku prezerwatyw

Prezerwatywa to jeden z najstarszych i najbardziej popularnych środków antykoncepcyjnych. Produkt ten przeznaczony jest głównie dla mężczyzn i nakładany na penisa znajdującego się we wzwodzie bezpośrednio przed stosunkiem seksualnym. Zasadniczo jest to jedyny środek antykoncepcyjny, który chroni jednocześnie przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jedną z najbardziej znanych marek prezerwatyw jest Durex. W ciągu roku z linii produkcyjnych siedemnastu fabryk zlokalizowanych w różnych częściach świata schodzi bowiem ok. miliarda sztuk kondomów. Obecnie w ofercie korporacji zarządzającej wspomnianą marką znajdują się różne rodzaje prezerwatyw przeznaczone dla klientów, którzy cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo.

Różne rozmiary i grubości

Sztandarowym produktem firmy są prezerwatywy klasyczne wykonane z naturalnej gumy lateksowej. Są to kondomy o tradycyjnym kształcie, zakończone zbiorniczkiem na spermę i pokryte środkiem nawilżającym. Ich nominalna szerokość wynosi 56 mm. Uniwersalny rozmiar oraz kształt ułatwiający zakładanie sprawia, że kondomy klasyczne przeznaczone są m.in. dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z seksem. Mężczyźni hojnie obdarzeni przez naturę mogą skorzystać z produktów XL, które wyróżniają się długością większą od standardowej. Unikalny kształt rozszerzający się ku górze zapewnia komfort i idealne dopasowanie. Z kolei osoby, które pragną mieć pełne poczucie bezpieczeństwa podczas seksu, powinny zdecydować się na prezerwatywy durex extra safe. Te wykonane z lateksu kondomy mają trzy razy grubszą ściankę od modeli klasycznych, co sprawia, że są jeszcze bardziej odporne na pęknięcia.

Prezerwatywy prążkowane i smakowe

Osoby, które pragną urozmaicić swoje życie seksualne, mogą wypróbować prezerwatywy smakowe i zapachowe. W sprzedaży dostępne są bowiem produkty o smaku i zapachu bananów, truskawek, pomarańczy czy jabłek. Kondomy te zapewniają świetną zabawę i komfort zarówno podczas seksu oralnego, jak i klasycznego. Dla mężczyzn, którym zdarza się zbyt szybkie szczytowanie, wymyślono prezerwatywy durex performa. Produkty wykonane z naturalnego lateksu pokryte są od wewnątrz benzokainą, czyli specjalnym lubrykantem opóźniającym wytrysk. Dzięki ich stosowaniu stosunek może trwać znacznie dłużej, dając partnerom więcej przyjemności. Panowie pragnący zapewnić swym partnerkom dodatkowe doznania, powinni z kolei wypróbować prezerwatywy durex pleasuremax. Powierzchnia kondomów pokryta specjalnymi wypustkami i prążkami zapewnia bowiem dodatkową stymulację łechtaczki oraz pochwy partnerki.

Nowoczesne prezerwatywy nielateksowe

Zdaniem wielu mężczyzn stosowanie prezerwatyw wpływa na zmniejszenie poziomu doznań w trakcie aktów miłosnych. Dla panów, którym jednocześnie zależy na bezpieczeństwie oraz maksymalnej bliskości z partnerką wymyślono model invisible, czyli upercienkie kondomy zakończone zbiorniczkiem o anatomicznym kształcie i prostych ściankach. Ich nominalna szerokość jest mniejsza od produktów klasycznych i wynosi 52 mm. Osoby uczulone na lateks lub szukające prezerwatyw nielateksowych, mogą wypróbować z kolei serię durex real feel. Są to nowoczesne produkty wykonane z nielateksowego materiału, które po założeniu dają wrażenie skóry na skórze.

Najlepsze prezerwatywy to te, które zapewniają jednocześnie pełen komfort zbliżenia i gwarantują maksymalny poziom bezpieczeństwa. Warunki te spełniają jedynie najwyższej jakości produkty pochodzące od renomowanych producentów. Dzięki nim każdy może czerpać nieograniczoną przyjemność z seksu, bez ryzyka zachorowania na chorobę przenoszoną drogą płciową lub zajścia w nieplanowaną ciążę.