wtorek, 18 czerwca, 2024
Jakie problemy rozwiązuje kriolipoliza?

Kriolipoliza to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który pomaga szybko i skutecznie rozprawić się z tkanką tłuszczową. Dzięki działaniu zimna, można zredukować zbędne centymetry i wymodelować właściwie każdą partię ciała. Warto wiedzieć jednak, że wykorzystanie niskich temperatur pomaga również w łagodzeniu wielu dolegliwości. Dzięki zastosowaniu zimna, można przynosić ulgę w różnych schorzeniach: reumatyzmie, różnych zmianach skórnych, a nawet przy nowotworach.

Kriolipoliza, liposukcja czy plastyka?

W ramach zabiegów medycyny estetycznej mieści się kilka metod, których zadaniem jest zniwelowanie nadmiaru tkanki tłuszczowe. Są to między innymi:

  • liposukcja
  • lipoplastyka
  • plastyka brzucha.

Zarówno liposukcja, jak i plastyka, to zabiegi operacyjne – a więc bardzo mocno ingerujące w struktury skóry. Jak każdy zabieg chirurgiczny, niosą za sobą spore ryzyko komplikacji, a pacjent wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Lipoplastyka to zabieg nieinwazyjny, polegający na redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą głowicy wytwarzającej ultradźwięki. Powodują one odwracalne rozluźnienie błon komórkowych adipocydów, a przez te rozszczelnienia treść komórek tłuszczowych jest usuwana, by zostać zniwelowaną w procesach metabolicznych organizmu.

Najskuteczniejszą, a jednocześnie najbardziej bezpieczną, bo zupełnie nieinwazyjną metodą niwelowania tkanki tłuszczowej, jest kriolipoliza. Polega bowiem na trwałym niszczeniu komórek tłuszczowych i modelowaniu sylwetki, wyłącznie za pomocą bardzo niskiej temperatury i podciśnienia. Jest ona stopniowo i na stałe usuwana z organizmu. Dzięki zabiegowi można zredukować aż 15 mm tkanki tłuszczowej (jednak zależy to od jej początkowej grubości). Raz zamrożone komórki tłuszczowe nie podlegają regeneracji już nigdy. Na pełny efekt zabiegu trzeba poczekać kilka tygodni (zwykle około 8 – 12). Czasem przeprowadza się 2- 3 zabiegi, w odstępie około 6 tygodni.

Jakie problemy rozwiązuje kriolipoliza?

Redukowanie tkanki tłuszczowej za pomocą zimna jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, u których trudny do spalenia tłuszcz zlokalizowany jest miejscowo. Partie ciała poddawane zabiegowi są zasysane specjalną głowicą, a następnie schładzane do temperatury kilku stopni Celsjusza. Co istotne – rozpadowi ulegają tylko komórki tłuszczowe, podczas gdy naczynia krwionośne, melanocyty, nerwy czy fibroplasty są odporne na zimno i pozostają w nienaruszonym stanie. Kriolipoliza, choć jest metodą stosunkowo nową, ma szansę stać się jednym z czołowych zabiegów wyszczuplających i modelujących.