wtorek, 13 lutego, 2024
Honda CR-V – jakie są jej największe zalety?

Honda CR-V cieszy się wśród kierowców bardzo dużą popularnością. Przemawiają za tym liczne zalety tego auta, na które wskazują kierowcy. Można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych modeli samochodów w swojej klasie. Dlaczego warto postawić na Hondę CR-V?

Honda CR-V – najważniejsze parametry

Honda CR-V to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych SUV-ów. W nowej wersji samochód napędza silnik:

  • 5 VTEC TURBO, który generuje 173 KM mocy przy 5600 obr./min, w połączeniu z sześciostopniową przekładnią manualną, lub:
  • 5 VTEC TURBO, który generuje 193 KM przy mocy 5600 obr./min, w wersji ze skrzynią CTV.

Takie parametry pozwalają osiągnąć setkę w nieco ponad 9 sekund, a prędkość maksymalna to 211 km/h. Samochód doceniany jest jednak przede wszystkim ze względu na liczne usprawnienia oraz systemy zabezpieczeń.

Bezpieczeństwo jazdy

Samochody Honda od zawsze zachwycają użytkowników systemami bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w przypadku Hondy CR-V, która znalazła się w zestawieniu 10 najbezpieczniejszych SUV-ów 2019 roku. Znajdziemy w niej np. system Agile Handling Assist odpowiedzialny za stabilizację toru jazdy. Auto ostrzeże kierowcę o niebezpiecznym zbliżaniu się do pojazdu poprzedzającego, by zapobiec powstaniu kolizji. Pomoże też przeprowadzić manewr hamowania, kiedy dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia. Kierowcy będą również wspomagani w czasie pokonywania zakrętów i przy wykonywaniu gwałtownych manewrów.

Niezawodność

Nowoczesne modele Honda zawsze cechowała także trwałość. Tak też jest w przypadku CR-V. Dzięki temu, że większość blach w aucie zostało ocynkowanych nie trzeba martwić się korozją. Trwałością cechuje się także zawieszenie w Hondzie CR-V. Oprócz typowych, eksploatacyjnych usterek, na inne problemy raczej nie będziemy musieli narzekać. Podobnie jest w przypadku silnika. Można śmiało powiedzieć, że nowe auto CR-V może przejechać nawet 300 tys. km bez jakichkolwiek oznak problemów z silnikiem.

Auto dla całej rodzinny

Warto podkreślić, że Honda CR-V to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy poszukują auta rodzinnego. Jest komfortowe i przestronne. Wygonie podróżować może nim cała rodzina. Wpływ ma na to niezwykle funkcjonalny kokpit dający dodatkową przestrzeń oraz pojemny bagażnik. Oznacza to, że Honda CR-V świetnie spisuje się nie tylko podczas codziennej jazdy w mieście, ale może także pełnić rolę auta rekreacyjnego. Śmiało można wybrać się nim na wycieczkę za miasto. Warto również podkreślić, że auto dostępne jest w wersji 7-osobowej. Przypomina wtedy przestronnego minivana i stwarza wszystkim pasażerom warunki do komfortowej podróży.

Jeśli ktoś poszukuje samochodu, który sprawdzi się zarówno w ruchu miejskim, jak i w podróży, a poza tym będzie niezawodny przez długie lata, to Honda CR-V będzie idealnym wyborem. Japoński SUV od lat cieszy się zaufaniem kierowców ze względu na bezpieczeństwo i niezawodność. Warto również zwrócić uwagę, że Honda w ostatnich latach promuje rozwiązania ekologiczne – Hondę CR-V możemy dziś zakupić również w wersji Hybrid.

źródło: autowitolin.pl – salon Honda