środa, 19 czerwca, 2024
Foliopaki – dlaczego są niezbędne w sklepach internetowych?

Opakowania foliowe to produkty mocno kontrowersyjne. Z jednej strony mamy do czynienia z chęcią odejścia od materiałów wytwarzanych z tworzyw sztucznych ze względu na długi czas rozkładania się folii i zastępowanie ich naturalnymi materiałami, głównie papierem. Druga strona medalu to wygoda i ochrona przed wilgocią, poręczność, a także pomijalna waga, która nie ma wpływu na ciężar przesyłki. Mimo wszelkich niedogodności, ale także za sprawą niewątpliwych zalet tego rozwiązania, foliopaki są niezbędnym narzędziem w sklepach internetowych. Co więcej, nie tylko cieszą się popularnością, ale także okazują się niezbędne w pracy sklepów internetowych. Dlaczego? Oto największe zalety foliopaków.

Dopasowanie opakowania do zawartości

Foliopaki w działaniu sklepów internetowych są wygodnym rozwiązaniem, gdyż dzięki możliwości wyboru wielkości opakowania, możemy tak, je dobrać, aby zmieścić wysyłany produkt. Możliwość dodatkowego umieszczenia wypełnienia w foliopaku dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo przesyłki, dzięki czemu w foliopaku wysyłać możemy nie tylko ściśle zapakowane w tekturowe opakowania przedmioty, ale także te, które umieszczone są luzem. Niewielka regulacja w postaci rozciągliwości foliowych kopert, znacznie zwiększa możliwości zapakowania przedmiotów w tego typu opakowanie, a dzięki możliwości takiego zaklejenia foliopaka za pomocą samoprzylepnej taśmy, aby nie zostawała w środku wolna przestrzeń, ryzyko uszkodzenia  folii poprzez przesuwanie się zawartości ograniczone zostaje do minimum.

Wygodne i trwałe opakowanie

Dlaczego foliopaki cieszą się taką popularnością? Z punktu widzenia sklepu internetowego, foliowe opakowania zajmują znacznie mniej miejsca, aniżeli alternatywne kartony. Dodatkowo zapakowanie przedmiotu do foliopaków jest mniej czasochłonne. Koperty wykonane z folii posiadają wygodne zamknięcie w postaci paska kleju, dlatego też nie wymagają używania taśm czy innych zabezpieczeń przed rozerwaniem. Nie da się ukryć, że foliowe koperty są także nadzwyczaj trwałe. Rozerwanie ich, bez użycia noża czy innego ostrego narzędzia jest trudne. Jest to jednak dobra wiadomość, bowiem wysłana przesyłka nie ulegnie zniszczeniu. 

Bezpieczna przesyłka

Czy przesyłka zapakowana w folię jest bezpieczna? Wszystko zależy od tego, co zamierzamy w niej wysłać. Oczywiste jest, że wkładając do foliopaka niczym niezabezpieczony szklany przedmiot, musimy się liczyć z tym, że folia nie ochroni go przed stłuczeniem. Ten sposób zapakowania przesyłki pozwala jednak ochronić wysyłany przedmiot przed zawilgoceniem czy zamoczeniem. Bardzo często więc firmy i sklepy internetowe decydują się na opakowanie w foliopak przedmiotów, uprzednio zapakowanych w kartonowe pudełko. Oprócz wodoodporności, samo zamknięcie jest na tyle solidne, że wiele firm decyduje się na wysyłkę w ten sposób dokumentów.