piątek, 26 kwietnia, 2024
Poznaj cechy materaca termoelastycznego. Dlaczego warto go kupić?

Jeśli poszukiwałeś w Internecie informacji na temat dobrego materaca dla siebie, na pewno trafiłeś na słynne zdjęcie dłoni, która dociśnięta do materaca, pozostawia na moment ślad. Ta fotografia została wykonana właśnie, aby pokazać właściwości pianki termoelastycznej, z której produkuje się termoelastyczne materace. Na czym polega fenomen takich produktów? Czy warto w nie zainwestować? Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

Pianka termoelastyczna – co to właściwie jest

Pianka termoelastyczna, z której produkuje się materace, potrafi pod wpływem temperatury dopasowywać się do twojego ciała. W miejscu, gdzie materiał „wyczuwa” ciepło, staje się miękki, natomiast w miejscach chłodniejszych, jest twardszy. A zatem, niezależnie od tego, jak się ułożysz, materac dopasuje się do ciebie.

W klasycznych materacach występują strefy twardości. Oznacza to, że poszczególne części produktu różnią się poziomem elastyczności, aby dawać odpowiednie podparcie lżejszym lub cięższym partiom twojego ciała. W przypadku materacy termoelastycznych funkcję tę spełnia sam materiał, który zmienia swoje właściwości, w zależności od twojego ułożenia.

Co czujesz leżąc na takim materacu? Oprócz wielkiej wygody, możesz odczuwać ciepło. Pianka, z której wykonuje się materace termoelastyczne, daje wrażenie lekkiego grzania. Nie jest to zbyt intensywne odczucie, niemniej jednak wielu użytkowników bardzo sobie je chwali. Oczywiście istnieją też tacy, którzy za tym nie przepadają.

Warto podkreślić, że materac termoelastyczny nie jest tym samym co wysokoelastyczny. Ten drugi dopasowuje się do ciała pod wpływem jego ciężaru, a nie temperatury.

Materac termoelastyczny a zdrowie

Czy lepiej wybrać materac z pianki termoelastycznej czy materac antyalergiczny? Wiele osób zadaje takie pytanie. Tymczasem jedno nie wyklucza drugiego. Materace termoelastyczne produkuje się z materiałów nie powodujących alergii.

Na tym jednak nie kończą się zdrowotne zalety materacy termoelastycznych. Dając idealne podparcie, pozwalają przyjąć kręgosłupowi naturalny kształt, co umożliwia odpoczynek całego układu kostnego. Dopasowany do poszczególnych części ciała nacisk, pozwala też na lepsze krążenie krwi w czasie snu.

Materac termoelastyczny – dla kogo będzie najlepszym wyborem

Pianka termoelastyczna jest materiałem o średniej twardości. Poleca się ją zatem dorosłym, o wadze do 100 kg. Ze względu na swoje właściwości zdrowotne, taki produkt może mieć zastosowanie także w przypadku osób które chcą, aby materac spełniał funkcje rehabilitacyjne.