piątek, 26 kwietnia, 2024
Kabiny szklane na zamówienie

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy czas oddając się relaksowi oraz wykonując zabiegi pielęgnacyjne. W wielu domach oraz mieszkaniach tradycyjne wanny zastępuje się kabinami prysznicowymi lub też doposaża się łazienki w tego typu rozwiązanie. Kabina szklana prezentuje się bardzo efektownie i estetycznie. Jednakże wielu osobom sen z powiek spędza utrzymanie jej w czystości. Warto zdecydować się na kabiny szklane na zamówienie i cieszyć się z posiadania oryginalnego wyposażenia, dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb, którego czyszczenie jest łatwe i nie przysparza żadnych trudności.

Szklana kabina w łazience – piękno i uniwersalność

Szklana kabina jest niezwykle atrakcyjnym dodatkiem do każdego typu łazienki. Sprawdzi się ona nie tylko w dużych pomieszczeniach, ale również w tych, o małych gabarytach. Warto zastosować tego typu rozwiązanie, bowiem jest ono ekonomiczne i pozwala na szybkie odświeżenie ciała, bez potrzeby zażywania kąpieli w tradycyjnej wannie. Szkło zawsze prezentuje się niezwykle efektownie, odbija światło i skupia uwagę na swojej idealnie gładkiej tafli. Dodatek tego rodzaju można dopasować do każdego wystroju – zarówno vintage, loftowego, nowoczesnego, jak i Eko. Nie ma tu znaczenia kolor płytek na posadzce, ani ścianie, czy styl armatury łazienkowej. Szkło jest uniwersalne i doskonale wkomponowuje się w każdą przestrzeń pokoju kąpielowego.

Wybór odpowiedniego rodzaju szkła

Wybór szkła, które posłuży do zbudowania kabin i ścianek prysznicowych – wbrew pozorom, nie jest łatwą sprawą. Po pierwsze, należy pamiętać, że niezabezpieczona niczym tafla będzie w konsekwencji ulegać procesom niszczenia, czyli matowieniu powierzchni szkła oraz osadzaniu się na nim kamienia i zacieków z wody oraz środków do mycia ciała. Zanieczyszczenia tego typu są trudne do usunięcia – szczególnie, jeśli tę kwestię zaniedbamy i będziemy czyścić kabinę lub ściankę prysznicową tylko raz na jakiś czas. Raczej nie pomogą tutaj drogeryjne środki czy babcine sposoby.

Matowienie zaś jest widoczne gołym okiem, szczególnie, jeśli obserwujemy taflę pod różnymi kątami i w różnym natężeniu światła. Wpływa to ujemnie na wygląd posiadanej kabiny i sprawia, że prezentuje się ona nieatrakcyjnie.

Utrzymanie kabiny prysznicowej w perfekcyjnej czystości może być  trudne i stosunkowo żmudne. Wymaga niezwykle dokładnego szorowania i ścierania wszelkich pozostałości z tafli szkła. Tego typu działanie należy wykonywać po każdej kąpieli, a jak wiadomo, bywa to czasem niemożliwe. Radą jest wybór szkła z powłoką, która zabezpiecza je przed pojawieniem się na tafli wszelkich niekorzystnych zmian.

Specjalna powłoka na szkło kabiny prysznicowej może być naniesiona fabrycznie lub też samodzielnie przez użytkownika bądź fachowca z firmy, której powierzamy wykonanie jej na zamówienie. Szkło  Timeless z fabrycznie naniesioną  powłoką jest idealnie gładkie i zabezpieczone przed korozją (gwarancja na 10  lat pod warunkiem przestrzegania podstawowych zasad czyszczenia) i upływem czasu, jak również łatwe do utrzymania w czystości i nie poddające się nieestetycznym śladom naszego użytkowania. Powstałe zanieczyszczenia w takiej sytuacji są banalnie proste do usunięcia. Swobodny spływ wody po tafli zapobiega powstawaniu osadów czy zacieków.

Należy regularnie dbać o czystość kabiny szklanej przy użyciu tradycyjnych środków do czyszczenia oraz miękkiej szmatki  lub zwykłej ściągaczki do wody. W przypadku zastosowania szkła z powłoką, zabronione jest stosowanie żrących środków chemicznych, które mogą uszkodzić powłokę.

Dlaczego warto wybrać kabinę szklaną na zamówienie?

Wykonując kabinę szklaną na zamówienie, warto jest skorzystać z porady i usług fachowców, którzy od lat zajmują się tego typu usługami. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu i energii związanej z samodzielnym wyborem czy ewentualnym montażem. Firma doradzi odpowiednią wysokość oraz  zaproponuje najlepsze rozwiązanie techniczne kabiny czy ścianki prysznicowej, jak również pomoże wybrać najlepsze materiały do jej wykonania oraz zagwarantuje nam doskonały i bezproblemowy montaż gotowego już produktu. Dzięki temu, można do woli cieszyć się z kabiny prysznicowej, która spełni 100% wymagań jej użytkowników.

Kabiny szklane na zamówienie to wyjątkowa ozdoba każdej łazienki. Naturalnie  wkomponowują się one we wnętrze tego typu pomieszczenia i podnoszą jego walory estetyczne. Powierzenie wykonania kabiny fachowcom, gwarantuje satysfakcję z otrzymanego produktu, który posłuży nam – w niezmienionym stanie – przez długie lata użytkowania.

Źródło: http://szklarzokuniew.pl/