piątek, 26 kwietnia, 2024
Dlaczego warto korzystać z pomocy trenera personalnego?

Coraz więcej osób decyduje się na pomoc trenera personalnego. Dzieje się tak dlatego, że taki specjalista w dziedzinie ćwiczeń jest świetnie przygotowany do udzielenia nam pomocy zarówno w procesie odchudzania jak i rzeźbienia sylwetki i to w sposób niezwykle bezpieczny. Z pomocą wykwalifikowanego trenera możemy osiągnąć efekty, które nie byłyby możliwe podczas ćwiczeń na własną rękę.

Wszechstronna pomoc

Do zadań trenera personalnego należy przede wszystkim zaplanowanie odpowiednich ćwiczeń. Będzie to oczywiście poprzedzone wnikliwym wywiadem, na podstawie którego trener określi cel wspólnego działania z uwzględnieniem naszej kondycji, stanu zdrowia oraz potrzeb. W niektórych sytuacjach taka pomoc jest rozszerzona o odpowiednią dietę. Dobry trener personalny to nie tylko fachowiec od ćwiczeń, ale także od właściwego odżywiania się. Połączenie odpowiedniej aktywności fizycznej z indywidualnie dostosowanym planem żywieniowym przynosi najlepsze efekty. Poza tym opiekun personalny będzie regularnie monitorował nasze postępy i w razie czego może dostosować nasze ćwiczenia w taki sposób, by jeszcze skuteczniej wykorzystać czas, na osiągniecie wytyczonych celów.

Bezpieczeństwo podczas ćwiczeń

Pomoc trenera personalnego nie ogranicza się jedynie do wspomagania nas w kwestii ćwiczeń i żywienia. Jest on również motywatorem do działania. Często się zdarza, że osoba, która chce schudnąć lub nadać swemu ciału bardziej atrakcyjnego wyglądu szybko się zniechęca. Doświadczony specjalista potrafi odpowiednio zachęcić do dalszej pracy nad sobą, nawet wtedy, gdy z rezygnacją opadają nam ręce. Trener personalny będzie nam też bardzo potrzebny ze względów bezpieczeństwa. Jeśli ktoś decyduje się na jakiekolwiek ćwiczenia, musi się liczyć z kontuzjami lub innymi nieprzyjemnymi sytuacjami. Pod okiem trenera jesteśmy całkowicie bezpieczni. Przez to, że będzie cały czas czuwał nad nami podczas ćwiczeń, nie musimy się obawiać żadnych urazów. Poza tym udzieli nam właściwych porad, gdybyśmy nie zachowali równowagi podczas realizowania zadań sprawnościowych.

Skuteczna pomoc bez względu na doświadczenie

Pomoc trenera personalnego nie jest potrzebna wyłącznie osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z siłownią i ćwiczeniami. Nawet ci, którzy od lat dbają o swoją sylwetkę, mogą korzystać z rad doświadczonego specjalisty. Jest on w stanie zaproponować nowe, a przy tym ciekawe rozwiązania, które zachęcą nas do dalszej pracy nad kondycją i sylwetką. Poza tym trener personalny będzie bardzo pomocny osobom, które nie lubią korzystać z tłocznych siłowni. Dla niektórych może to być krępujące. W takiej sytuacji trener chętnie pomoże urządzić we własnych czterech ścianach mini siłownię i wspomoże nas w rozwoju fizycznym pod kątem indywidualnych potrzeb.