wtorek, 23 kwietnia, 2024
Zabezpieczenie gruntu podczas eventów masowych

Organizatorzy imprez masowych odpowiadają za bezpieczeństwo uczestników i muszą spełnić konkretne normy prawne. Główne punkty do przeanalizowania to stan sceny, czy obiektu, w którym odbywa się wydarzenie, wyznaczenie ścieżek ewakuacyjnych, rozmieszczenie urządzeń technicznych, wsparcie medyczne.

Obowiązki dotyczące wyznaczania ścieżek komunikacji na evencie masowym

W przypadku eventów odbywających się na świeżym powietrzu organizator może wykorzystać potencjał płyt tymczasowych wyróżniających się niskimi kosztami transportu i wielokrotnym wykorzystaniem. Płyty Tufftrak posiadają wysoką przyczepność i nie wpływają negatywnie na stan gruntu. Sprawdzają się przy tworzeniu zaplecza technicznego od podstaw, nawet na najtrudniejszym terenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu organizatorzy zyskują większą elastyczność przy planowaniu atrakcji. Droga tymczasowa to realne ułatwienie dla zmotoryzowanych uczestników eventu masowego. Organizatorzy zgodnie z prawem muszą oznaczyć drogi dojścia, ewakuacyjne oraz dojazdowe dla służb ratunkowych i policji.

Prosty podział stref na imprezie plenerowej

Lżejsze płyty wydzielają konkretne strefy socjalne, medyczne, informacyjne. Wytrzymują zmienne warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Wystarczy konkurencyjny wynajem, a nie zakup nawierzchni w celu optymalizacji finansowej. Na niektórych płytach producenci wprowadzają logo marki lub inne oznaczenia, co daje w pewnym stopniu przewagę marketingową.

Wiele rodzajów płyt do wyboru od lekkich po ciężkie systemy

Wypożyczalnie udostępniają płyty betonowe, aluminiowe, drewniane, wykonane z bardzo lekkich kompozytów do montażu przez techników, bez udziału ciężkiego sprzętu. Imprezy, które odbywają się w ogrodach, parkach, a nawet na murawach często wymagają dodatkowego wsparcia w postaci sztucznych powierzchni do demontażu po zakończeniu eventu. Z płyt tworzy się też krótsze systemy ruchu pieszych.

Ciekawe zalety rozwiązania dla zachowania jakości gruntu

Właściwe wydzielenie stref na imprezie masowej oznacza większe bezpieczeństwo i płynność nawet tysięcy osób. Płyty spełniają założenia ochrony przeciwpożarowej, nie sprawiają problemów z montażem i demontażem i można je szybko przenieść lub uzupełnić uszkodzenia. Jeżeli po terenie porusza się sprzęt ciężki czy dużo samochodów jednocześnie, dzięki jakościowej nawierzchni znika ryzyko koleinowania gruntu we wrażliwych punktach. Dzięki temu po imprezie masowej organizator może oddać teren bez szwanku.

Na zakończenie

Szybkie wyznaczenie dróg tymczasowych opłaca się nie tylko na budowach, ale również przy organizacji wydarzeń masowych. Uczestnicy eventów plenerowych doceniają najczęściej łatwe możliwości dojazdu, dobrą organizację i dostęp do szybkiej pomocy medycznej w razie wystąpienia problemów. Wynajem płyt drogowych opłaca się najbardziej, ponieważ zwalnia organizatora z potrzeby magazynowania, transportu, a często nawet samodzielnego montażu. Wszystkie zadania wykonają specjaliści.