wtorek, 18 czerwca, 2024
Sprzątanie w centrum handlowym – jak powinno przebiegać?

Codziennie centra handlowe odwiedzane są przez wielu kupujących. Tak duże natężenie ruchu wymaga sprzątania nie tylko w czasie zamknięcia sklepu, ale także utrzymania idealnej czystości i porządku w obiekcie przez cały dzień pracy. Jest to niezbędny warunek funkcjonowania obiektu, gwarancja jego bezpieczeństwa oraz wyznacznik poziomu obsługi.

Celem kompleksowego sprzątania w centrum handlowym jest utrzymanie czystości we wszystkich pomieszczeniach, tak aby odwiedzający nie odczuwali dyskomfortu. Przez cały dzień personel musi monitorować ogólnodostępne obiekty gastronomiczne, łazienki, czystość pojemników na śmieci i inne miejsca ogólnodostępne. Wszystkie śmieci, które pojawiają się w ciągu dnia roboczego, należy jak najszybciej usunąć. Brud, zwłaszcza w deszczową pogodę, powinien być wycierany przez cały dzień. Firma sprzątająca Legionowo zatrudnia kadrę fachowców, którzy są w stanie szybko i sprawnie poradzić sobie z takimi zadaniami.

Kompleksowość usługi – lepszy efekt

Czynności porządkowe w centrum handlowym obejmują cały szereg prac, w tym regularne czyszczenie na sucho i mokro wszystkich powierzchni poziomych i pionowych, mycie okien, luster, wind, mebli, wyposażenia, czyszczenie chemiczne dywanów, sprzątanie łazienek, wynoszenie śmieci przed otwarciem i po zamknięciu lokal.

Oprócz wymienionych zakres sprzątania obejmuje:

  • Sprzątanie bieżące, utrzymanie porządku i czystości na terenie obiektu w ciągu dnia pracy.
  • Pilne jednorazowe sprzątanie, czyli zestaw prac mających na celu wyeliminowanie zanieczyszczeń na obiekcie w wyniku wypadku, awarii rur itp.
  • Sprzątanie generalne, gruntowne przygotowanie porządku w obiekcie.
  • Prace pobudowlane i poremontowe,  wysokiej jakości prace porządkowe po budowie lub remoncie.
  • Szeroki wachlarz usług dodatkowych, sprzątanie terenu wokół centrum handlowego.

Zasady higieny i dezynfekcja

Podczas ogólnego sprzątania centrów handlowych obowiązkowa jest dezynfekcja. Wszystkie nagromadzone śmieci wywożone są na składowiska lub przekazywane odpowiednim służbom do dalszej utylizacji. W trakcie profesjonalnego sprzątania wszystkie powierzchnie są czyszczone specjalnymi detergentami. Dokładnie myte są schody ruchome, schody tradycyjne i windy, czyszczone są systemy przeciwpożarowe i wentylacyjne. Uporządkowany jest również teren przylegający do centrum handlowego. Ogólne sprzątanie odbywa się z określoną częstotliwością, którą ustala właściciel centrum handlowego. W tym czasie może być prowadzonych szereg prac na dużą skalę, w tym profesjonalne czyszczenie elewacji metodą alpinizmu przemysłowego.

Powierzając dbałość o czystość swoich lokali doświadczonym i rzetelnym firmom sprzątającym, właściciele centrów handlowych wkrótce odkryją wymierne korzyści, w tym optymalizację kosztów i ścisłą kontrolę wyników.