wtorek, 23 kwietnia, 2024
Zastosowanie pawilonów handlowych i kontenerów biurowych

Pawilony handlowe cieszą się dużą popularnością i są widoczne w wielu miejscach miast. Są one produkowane z płyt warstwowych i spełniają swoją rolę w prowadzeniu działalności handlowej. Do wykonania pawilonów najczęściej wykorzystywane są płyty ścienne o grubości 100mm oraz płyt dachowych o grubości 150mm. Zamawiając taki produkt można wybrać kolor, który będzie najbardziej optymalny do danego miejsca lub zastosowania.

Co składa się na pawilon handlowy?

Takie kontenery handlowe są wyposażone w okna wykonane z aluminium lub PCV. Obecnie można kupić gotowy produkt od osób prywatnych lub zamówić od producenta. Czas realizacji takiego zamówienia to około dwa miesiące, dlatego trzeba wziąć to pod uwagę podejmując decyzję o potrzebie wykorzystania pawilonu. Składając zamówienie trzeba podać takie parametry jak wielkość, wykończenie, kolorystyka, forma ponieważ etap projektowania jest bardzo ważny. Najczęściej zamawiane są kontenery handlowe posiadają podstawę od 20 do 60 m2, jeśli chodzi o kształt takiego obiektu można przedstawić swoją koncepcję i zostanie ona uwzględniona.

Jak powstają kontenery handlowe?

Poza wymienionymi wymaganiami projektowymi, niezbędne są parametry termoizolacyjne dla danego produktu. Powstaje konstrukcja stalowa zgodna z cechami nośnymi odpowiednia do określonych wymiarów pawilonu handlowego. Producent podejmuje decyzję o rodzaju montażu biorąc pod uwagę wielkość kontenera oraz jego transport do miejsca docelowego. Małe pawilony mogą zostać złożone po wykonaniu, jednak duże obiekty składane są dopiero po przewiezieniu do miejsca docelowego.

Pawilony handlowe mają wszechstronne zastosowanie, doskonale sprawdzają się do świadczenia usług gastronomicznych, trzeba jednak zadbać o spełnienie wymagań sanitarnych. Niektóre osoby wykorzystują takie obiekty do magazynowania posiadanych lub produkowanych rzeczy, trzeba to uwzględnić podczas produkcji, ponieważ muszą one posiadać specjalne wzmocnienia a także zabezpieczenia przed kradzieżą.

Kontenery biurowe

Taki rodzaj kontenerów należy do często wykorzystywanych na przykład przez deweloperów. Można w wygodnych warunkach prowadzić rozmowy z klientami, bez obawy o trudne warunki atmosferyczne. Jeżeli istnieje potrzeba zwiększenia powierzchni użytkowej, istnieje możliwość rozbudowy poprzez dołożenie modułów. Kontener biurowy może wyglądać efektownie, wszystko zależy od ustalonych modyfikacji, zastosowanych kolorów, które mogą oddawać cechy charakterystyczne danej firmy. Jeśli ktoś potrzebuje szybo rozpocząć prowadzenie działalności nie musi budować sklepu czy biura, lecz skorzystać z ekonomicznego rozwiązania, czyli pawilonu handlowego.

PanelSystem – szeroki wybór pawilonów.