czwartek, 25 kwietnia, 2024

Sklepy wielkopowierzchniowe oraz galerie handlowe to dość wymagająca przestrzeń jeśli chodzi o porządki. W miejscach tego typu masowo pojawia się wiele ludzi, dzięki czemu konieczne jest wdrożenie odpowiednich zasad higieny. Sprzątaniem zajmuje się specjalna firma sprzątająca. Warto wiedzieć jak dokładnie wygląda ich praca.

Sprzątanie sklepów wielkopowierzchniowych – standardy czystości

Przede wszystkim, warto zaznaczyć, że każda galeria handlowa lub sklepy wielkopowierzchniowe mają ustalone określone standardy czystości, a także musza przestrzegać przepisów narzuconych przez prawo.

W zdecydowanej większości przypadków, konieczne jest kompleksowe utrzymywanie porządku w danym obiekcie, a także w ciągach komunikacyjnych. Ponadto trzeba też utrzymać porządek w witrynach sklepowych, a także w najbliższej okolicy budynku.

Zazwyczaj firmy sprzątające oferują takie usługi jak:

  1. mycie wszelkich posadzek,
  2. utrzymanie porządku w toaletach,
  3. mycie witryn i okien,
  4. sprzątanie schodów i korytarzy,
  5. opróżniania koszy na śmieci,
  6. sprzątanie parkingu, a także przestrzeni wokół budynku,
  7. dbanie o roślinność.

Aby sklepy spełniały narzucone standardy, należy pamiętać o regularnym sprzątaniu. Sytuacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ działanie firm sprzątających nie powinno w żaden sposób kolidować z pracą obsługi sklepu. Dlatego zwykle działają one na nocną zmianę.

Jakie urządzenia wykorzystują firmy sprzątające?

Profesjonalne firmy sprzątające w swojej pracy wykorzystują sprawdzone sprzęty. Jest to absolutna podstawa, ponieważ usuwanie brudu w tradycyjny sposób trwałoby zbyt długo i nie przyniosłoby satysfakcjonującego efektu.

Do najpopularniejszych urządzeń należy m.in. maszyna do mycia podłogi, która dodatkowo zbiera nadmiar wody, a także sprzęty usprawniające mycie szyb.

Oferty kompleksowe

Najlepsze firmy sprzątające, które specjalizują się w sprzątaniu sklepów wielkopowierzchniowych, a także w galeriach handlowych oferują niezwykle szerokie i kompleksowe usługi. Zajmują się one usuwanie brudu ze wszystkich przestrzeni, nawet najmniejszych zakamarków. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie standardy higieniczne będą spełnione na najwyższym poziomie.

Bardzo ważną kwestią jest zapewnienie szybkiej reakcji. Dzięki temu personel jest gotowy, aby np. posprzątać, gdy klient przez przypadek coś rozbije, zdezynfekować stolik po jego wyjściu z lokalu, czy na bieżąco sprzątać toalety.

Czystość oraz higiena na terenie sklepów i galerii to bardzo ważna kwestia i wizytówka, dla potencjalnych klientów. Dlatego, bardzo ważne jest podjęcie współpracy ze sprawdzoną firmą, która zadba o wszelkie szczegóły.