wtorek, 2 lipca, 2024
Rodzaje folii ochronnych i ich zastosowanie

Folie ochronne i przeciwsłoneczne kojarzą się przede wszystkim ze specjalnymi materiałami naklejanymi na boczne i tylne szyby samochodowe w celu zabezpieczenia wnętrza auta przed światłem słonecznym oraz jego nadmiernym nagrzewaniem w porze letniej. Okazuje się, że produkty tego rodzaju znajdują również zastosowanie w domach, mieszkaniach oraz biurach.

Ochrona przed światłem słonecznym

Na rynku dostępne są różne folie okienne. Podstawową grupę stanowią materiały zapewniające skuteczne zabezpieczenie przed dostawaniem się promieni słonecznych do domu, biura lub mieszkania. Dzięki temu pomieszczenia nie są przyciemnione, jak w przypadku rolet i żaluzji, ale z drugiej strony słońce nie razi nikogo w oczy i dodatkowo nie powoduje żadnego dyskomfortu związanego z nadmierną temperaturą panującą w domach oraz mieszkaniach. Dodatkowo folie przeciwsłoneczne mogą być dostępne w różnych kolorach i wzorach, które spełniają zadania dekoracyjne.

Folie antywłamaniowe

Jeśli mowa o produktach jakimi są folie okienne to warto wspomnieć również o specjalistycznych foliach naklejanych na okna od zewnątrz. Chronią one okna przed zarysowaniem oraz zbiciem. Nawet w przypadku mocnego uderzenia, na szybie może powstać jedynie małe pęknięcie. Takie specjalistyczne, certyfikowane produkty spełniają zadania folii antywłamaniowych.

Folie na balustrady

Do grona folii ochronnych należy zaliczać nie tylko materiały przyczepiane do okien, ale również inne produkty, takie jak na przykład folia zabezpieczająca balustradę. Zadaniem takiej folii jest ochrona przed zrzucaniem przez dzieci różnych przedmiotów pomiędzy szczebelkami balustrady. Oprócz tego dzięki takiemu zabezpieczeniu, dzieci nie będą wkładały nóg pomiędzy szczeble. Takie folie nie tylko zapewniają działanie ochronne, ale również spełniają zadania dekoracyjne, dzięki licznym wzorom i kolorom dostępnym na rynku.

Jak widać, dostępnych jest wiele rodzajów takich folii, które znajdują zastosowania nie tylko w zabezpieczaniu samochodów. Produkty tego rodzaju spełniają zróżnicowane funkcje, więc przed ich zakupem należy dokładnie określić swoje potrzeby, aby wybrać właściwy materiał.

Nokto.pl – najlepsze folie okienne.