wtorek, 2 lipca, 2024
Właściwości pościeli z bawełny egipskiej

Zakup pościeli z bawełny egipskiej jest bardzo dobrym rozwiązaniem sprawdzającym się o każdej porze roku. Jej walory od lat doceniają użytkownicy na całym świecie. Ten rodzaj materiału posiada właściwości termoizolacyjne i często dzięki szlachetności i jakości splotu określany jest jako synonim luksusu. Czym zatem charakteryzuje się pościel wykonana z tej tkaniny?

Miła w dotyku

Jest to bardzo ważne, ponieważ każdemu z nas zależy na jak największym komforcie podczas nocnego wypoczynku. Taki komfort bez wątpienia daje nam pościel wykonana z bawełny egipskiej. Jest to wyjątkowo miły i miękki w dotyku materiał, który przyjemnie otula skórę.

Pościel z bawełny egipskiej jest tak delikatna, że nadaje się dla dzieci oraz osób posiadających wrażliwą skórę. Dodatkowo uszyta jest jedynie z naturalnych włókien, co daje pewność, że kontakt z nią nie spowoduje reakcji alergicznej.

Wytrzymałość

Wytrzymałość to cecha, która najbardziej wyróżnia pościel z bawełny egipskiej. Możliwa jest ona dzięki dużej gęstości tkania – ok. 270 nitek na 1 cal. To sprawia, że nie uszkodzi jej ani wysoka temperatura podczas prania, ani wieloletnie użytkowanie. Pościel ta również nie ulegnie rozwleczeniu ani skurczeniu. Niezależnie od kolorystyki nie musimy obawiać się utraty barw. Nawet bardzo ciemna pościel z bawełny egipskiej nie wyblaknie.

Jeśli zakończymy pranie długim wirowaniem, to na powierzchni pościeli mogą powstać niewielkie zagniecenia. Wystarczy wówczas odpowiednio ją rozwiesić, a znikną one samoistnie pod wpływem jej ciężaru. Grubość materiału nadaje mu jednocześnie odporność na ciężkie zagniecenia. Bardzo często spotykamy się ze zjawiskiem gniecenia się innych rodzajów pościeli pod wpływem użytkowania. Jest to cechą niskiej jakości pościeli bawełnianych lub satynowych. W przypadku bawełny egipskiej nie ma mowy o tego typu defekcie.

Ciepło, ciepło, gorąco!

Wysoki komfort termiczny to coś, co otrzymujemy wraz z zakupem pościeli z bawełny egipskiej.

Pościel z bawełny egipskiej sprawdzi się w przypadku osób lubiących spać przy otwartym oknie. Materiał choć jest gruby i ma gęsty splot świetnie przepuszcza powietrze, dzięki czemu nasza skóra będzie oddychać i nie spocimy się.

Walory estetyczne

Dla niektórych bardzo istotny jest wygląd pościeli. Produkty z bawełny egipskiej oprócz funkcjonalności cechują się również wysoką estetyką. Jak większość pościeli bawełnianych dostępne są one wielu różnorodnych wersjach kolorystycznych – modne i eleganckie wzory znajdziemy w kolekcji pościeli z bawełny egipskiej firmy Estella. Jeśli cenimy klasykę i stonowane barwy, możemy wybrać pościel jednokolorową. Z kolei osoby pragnące urozmaiceń i kolorów, z pewnością usatysfakcjonują różnego rodzaju wzory i kolory. Dostępne są pościele flanelowe w kropki, kwiat lub coraz modniejszą kratę. Dla dzieci z kolei idealna będzie pościel z ulubioną postacią z bajki, misiami lub zwierzątkami. Duży wybór kolorystyki oraz rozmiarów pościeli z bawełny egipskiej powoduje, że znajduje ona coraz większe grono zwolenników.

Inspiracja: Diuna24.pl