piątek, 8 marca, 2024
Mobilne myjnie parowe – przyszłość polskiego rynku

Nowy trend

W XXI wieku zdecydowanie wzrosło wykorzystanie słowa „mobilny”. Ten przymiotnik jest adekwatny do wymagań współczesnego klienta, ponieważ oznacza łatwy dostęp, komfort i wygodę. Mobilne myjnie parowe jeszcze nie cieszą się w Polsce ogromną popularnością, ale coraz więcej osób zaczyna dostrzegać zalety wynikające z ich użytkowania. To opcja proekologiczna (bez wytwarzania uciążliwych i skażonych ścieków i z niskim zużyciem wody). Jednostki mobilne trafią do każdego klienta i uporają się nawet z najbardziej nieprzyjaznym brudem. Biorąc pod uwagę efektywność i uniwersalność takich myjni, już wkrótce powinny one wyprzeć tradycyjne, stacjonarne serwisy.

Mycie samochodów

Wachlarz usług możliwych do zrealizowania przez jednostki mobilne jest imponujący. Standardowo, zacznijmy od czyszczenia samochodów. Para pod ciśnieniem dociera do wszelkich trudno dostępnych zakamarków pojazdów. Aluminiowe felgi, kołpaki i karoseria będą lśniły po użyciu myjni pod ciśnieniem. Możliwe jest także wypranie tapicerki, która wyschnie zdecydowanie szybciej, niż przy zwyczajowym myciu. Dzięki fenomenalnym właściwościom pary możemy się nawet pokusić o umycie silnika, ponieważ układy elektroniczne pozostaną nienaruszone.

Renowacja przestrzeni publicznych

Mycie parą odmieni wizerunek zniszczonego miasta – skutecznie usunie zabrudzenia z miejsc użyteczności publicznej. To idealne rozwiązanie dla zdewastowanych i nadgryzionych zębem czasu pomników, elewacji i innych elementów zabudowy miejskiej. Powierzchnie będą odpowiednio oczyszczone, ale bez naruszenia zabytkowej struktury.

Zastosowanie w przemyśle

Zastosowanie w przemyśle obejmuje bezproblemowe usunięcie tłuszczu i brudu z ograniczonym zużyciem wody i środków chemicznych. Urządzenia parowe przydadzą się do walki z nieczystościami zarówno w przemyśle spożywczym, jak i elektromaszynowym. Mobilne myjnie parowe mogą okazać się ostatnią deską ratunku podczas siarczystych mrozów – jedną z nietypowych funkcji jest odmrażanie rur wodociągowych.

Dezynfekcja komunikacji publicznej

Myjnie parowe mogą być również przeznaczone do dezynfekcji środków publicznego transportu publicznego. Czyszczenie zewnętrzne i wewnętrzne tramwajów, autobusów i trolejbusów usunie zarazki i bakterie, zapewni więc społeczeństwu optymalne środki do podróżowania oraz w dużym stopniu uchroni przed rozprzestrzenianiem się groźnych epidemii.

Czyszczenie warsztatów samochodowych

Oczyszczanie warsztatów samochodowych przez jednostki mobilne niesie ze sobą jedną ogromną zaletę – nie wymaga przystosowania lokalu (instalacja odpływu i separatora jest zbędna). Dodatkowo pomijamy zawiłe regulacje formalno-prawne, związane z uzyskaniem pozwoleń wodno-prawnych. Jak w każdym innym przypadku, także przy czyszczeniu warsztatów zredukowane są koszty eksploatacji.

Branża hotelarska

Podczas przygotowania pomieszczeń dla gości niezwykle istotny jest czas. Urządzenia parowe usprawnią sprzątanie pokoi. Czyszczenie przebiega sprawnie i szybko, eliminując alergeny i roztocza. Mycie parowe nie jest skomplikowane, ale niezwykle skuteczne, zadowolony będzie więc klient i służba pokojowa (i oczywiście właściciel hotelu).

Obsługa firm transportowych

Usługi jednostek mobilnych dotrą do jednostek transportowych będących poza siedzibą firmy (w trasie), co w przypadku różnych nieprzewidzianych sytuacji będzie pomocnym rozwiązaniem. Czyszczenie kabiny kierowcy oraz naczep zapewni prowadzącym komfortowe i schludne warunki.

Inspirowane: fairplayplus.pl – szorowarki