piątek, 26 kwietnia, 2024
Zakup kruszyw wraz z transportem – optymalne rozwiązanie

Do każdego rodzaju inwestycji niezbędnych jest kilka elementów. Można tu wyliczyć między innymi projekt, plan zagospodarowania przestrzennego, ludzi, którzy będą ją nadzorować i realizować, ale też materiały, które będą w jej trakcie wykorzystywane. Do nich z kolei zalicza się także kruszywo, bardzo często stosowane przy budowie dróg lub jako zaprawa budowlana i do betonu. Jest to materiał często niezbędny, ale jednocześnie niełatwy w przewożeniu.

Kruszywo – co to takiego

Według definicji, jest to sypki materiał, głównie pochodzenia mineralnego. Są to drobne elementy skał, ale też piasek lub żwir. Pozyskuje się go między innymi z osadów rzecznych, ale i z kopalni. Można wyróżnić kruszywo naturalne i sztuczne. Rozróżnia je się również ze względu na wielkość materiałów – na drobne i grube, występują także takie, które pochodzą z odpadów przemysłowych, które jednocześnie mogą być dalej wykorzystywane w budownictwie. Często używa się także kruszyw bazaltowych, dolomitowych lub granitowych, ale i żużlu paleniskowego.

Do czego stosuje się kruszywo

Ze względu na to, że materiał ten stanowi podstawę zaprawy budowlanej i do wytworzenia betonu, wykorzystuje się go przy wielu inwestycjach. Ważne, by był to materiał dobrej jakości, ponieważ stanowi bazę pod fundamenty niemal każdej konstrukcji. Stosuje się go nie tylko przy budowie nowych budynków, ale również dróg czy linii kolejowych. Wykorzystuje się go między innymi do tworzenia podbudów, wyrobów betonowych, ale też lastriko czy betonów osłonowych.

Jak transportować kruszywo

Przewóz kruszywa może wymagać odpowiedniego logistycznego przygotowania. Z racji tego, że jest to materiał sypki, jest on niełatwy w transporcie. Wiadomym jest, że nie każdy inwestor, ani nawet nie każda firma realizująca inwestycje, ma dostęp do pojazdów, które z takim przewozem sobie poradzą. Warto skorzystać w takiej sytuacji z wynajmu maszyn od profesjonalnego przedsiębiorstwa. W swojej ofercie powinno mieć przewóz zarówno kruszyw budowlanych, jak i drogowych. Do wyboru często są także transporty samowyładowcze lub specjalistyczne naczepy.

Warto wybrać specjalistów w swoim fachu

Każdy inwestor chce, żeby jego projekt był realizowany z należytą starannością. Pragnie mieć dzięki temu gwarancję, że na każdym etapie inwestycji wszystko będzie dopracowane pod każdym względem. Dlatego przy wyborze kruszywa warto zdecydować się na wybór firmy, która zajmie się jego załadunkiem, transportem i rozładunkiem. Profesjonaliści będą dokładnie wiedzieć, jak przygotować transport tego typu materiału, jak go zabezpieczyć i przekazać już bezpośrednio na plac budowy. Każdy pojazd można wynająć z operatorem, czyli wykwalifikowanym pracownikiem, który nie tylko będzie posiadał wszelkie niezbędne uprawnienia, ale i wspomoże projekt swoim doświadczeniem.

Zdecydowanie się na usługi firmy sprzedającej i transportującej kruszywo może pozwolić także na oszczędności finansowe. Można dzięki temu wybrać jedno (a nie więcej) przedsiębiorstwo, które kompleksowo obsłuży zlecenie.  Konsultanci będą mogli też podpowiedzieć, które rozwiązanie w przypadku konkretnej budowy sprawdzi się najlepiej. Daje to pewność, że nie wybierzemy zbyt dużych pojazdów w przypadku mniejszych inwestycji. I w drugą stronę – nie będziemy musieli zamawiać dodatkowych kursów, gdybyśmy zdecydowali się na małe pojazdy, w momencie, gdy nasze zapotrzebowanie na materiały jest zdecydowanie większe. Konsultant firmy, która zajmuje się transportem i sprzedażą kruszywa, to osoba dobrze rozeznana w branży. Dlatego łatwo będzie mu nakierować klientów na takie rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści. Wybór profesjonalistów to też zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Każdy pojazd w takim przedsiębiorstwie jest odpowiednio przygotowany, ma aktualne wszystkie przeglądy, a osoba, która go obsługuje, posiada wszelkie niezbędne uprawnienia. Na dodatek zamawiany materiał jest wysokiej jakości – co już bezpośrednio wpływa na efekt końcowy całej inwestycji.

Źródło: Wyburzanie budynków, ścian, domów – Avio Star