piątek, 26 kwietnia, 2024
W jaki sposób wykorzystać balony w pracy animatora?

Balony to elementy dekoracyjne, które doskonale uzupełnią niejedną imprezę. O tego typu gadżetach nie mogą zapominać nie tylko organizatorzy przyjęć, ale również animatorzy. Przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na wykorzystanie balonów podczas animacji.

Latający balonik – uniwersalna zabawa dla dzieci i dorosłych

Zadaniem animatora jest podział uczestników na sześcioosobowe grupy. Każda szóstka otrzymuje swój balon i ustawia się w kółku, twarzami do siebie. Na znak animatora, drużyny próbują jak najdłużej utrzymać w powietrzu balon. Aby utrudnić zadanie, można zdecydować się na wybór balonika o nietypowym kształcie. Jeśli w zabawie będą uczestniczyć dzieci, warto postawić na balony z bohaterami z kreskówki, których nie brakuje w ofercie firmy Godan.

Taniec wśród balonów – integracja dziecka i rodzica

Jeśli na sali są obecni rodzice, można zachęcić ich do wspólnej zabawy. Taniec wśród balonów to gra opierająca się o dość sporą dowolność, jeśli chodzi o zasady. Każdy uczestnik ma swój balon, który musi odbijać w wyznaczony przez animatora sposób, np. ręką lub nogą. Każdą rundę wygrywa ta osoba, która najdłużej utrzyma swój balon w powietrzu.

Balonowy wyścig – nie daj mu spaść!

Balony można również wykorzystać do zabawy nazywanej balonowym wyścigiem. Uczestnicy zostają podzieleni na 6-osobowe grupy i stają w kole twarzami do siebie. Na gwizdek animatora każdy uczestnik ma za zadanie przekazać balon kolejnej osobie bez użycia rąk. Jeśli balon upadnie na ziemię lub do wykonania zadania zostanie użyta dłoń –  automatycznie oznacza to przegraną.

Warto zaznaczyć, że do zabawy można wykorzystać zarówno mniejsze, jak i większe balony foliowe lub gumowe. Dzięki temu poziom trudności poszczególnych rund będzie się znacząco różnił.

Wędrujący balon – gra uwielbiana przez dzieci

Jeśli na spotkaniu z animatorem znajduje się więcej dzieci, warto skorzystać z gry nazywanej wędrującym balonem. Dzieci należy ustawić w rzędach, najlepiej w dwóch dość blisko siebie. Pierwsze osoby w obu rzędach otrzymują w dłonie po jednym balonie. Na odgłos startu zabawy zadaniem uczestnika jest podanie balonu między nogami kolejnemu zawodnikowi w swoim rzędzie. Zabawę wygrywa ten zespół, który pierwszy przekażę balon na sam koniec szpaleru. W tej animacji sprawdzają się doskonale balony helowe, a szczególnie niestandardowe pod względem rozmiaru np. balony w kształcie zwierząt.

Rysowanie balonu – uniwersalna zabawa dla dzieci

Posiadając zestaw kolorowych pisaków, bibułę i kolorowe wstążki można zaproponować dzieciom wykonanie pamiątki ze spotkania z animatorem. Wystarczy poprosić dziecko, by namalowało na balonie, co tylko zechce: zabawną buźkę, ulubione zwierzę lub obiekt. Każde dziecko może zabrać ze sobą swój egzemplarz balonu i wspominać doskonałą zabawę na wiele dni po jej zakończeniu.