wtorek, 23 kwietnia, 2024
Bieganie – sprawdź, jaką odzież wybrać

Nawet najlepsza odzież nie zda się na wiele, jeśli osoba rozpoczynająca swoją przygodę z bieganiem zapomni o tym, jak ważna jest regularność treningów i znaczenie rozgrzewki. Jeśli jednak odzież ta jest dobrana w profesjonalny sposób, pokonywanie kolejnych kilometrów staje się łatwiejsze. Jakim kwestiom należy więc poświęcić szczególną uwagę?

Idealna odzież dla biegacza – najważniejsze zasady

Osoba zastanawiająca się nad tym, w czym biegać, powinna skupić się przede wszystkim na odpowiednim dopasowaniu odzieży. Często można usłyszeć, że odzież dla biegacza musi przylegać do ciała. Choć jest to prawda, nie można też zapominać o tym, że nadmierny ucisk nie tylko nie poprawi wyników na treningu, ale również doprowadzi do szybszego zmęczenia. Odzież letnia może być nieco luźniejsza, co zapewni lepszą wentylację. Jesienią i zimą zbyt luźna odzież może jednak przyczynić się przede wszystkim do przeziębienia.

Osoby prowadzące sklep sportowy na Krupówkach zwracają uwagę także na to, że strój noszony przez biegacza powinien być kompletny. Najlepiej, jeśli składają się na niego nie tylko buty wybrane z odpowiednią starannością, ale również leginsy do biegania (alternatywą są tu przylegające do ciała spodnie sportowe), koszulka, wygodna bielizna oraz czapka chroniąca głowę. Nawet latem warto też pomyśleć o bluzie do biegania – nieocenionej, gdy trening nieco się przedłuży.

Odzież do biegania dopasowana do warunków atmosferycznych

Kompletując odzież do biegania w sklepie sportowym na Krupówkach warto zadać też sobie pytanie o to, w czasie której z pór roku ma się w planie szczególnie intensywne treningi. Biegać można zarówno w upalne lato, jak i podczas mroźnej zimy. Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być jednak to, że w obu przypadkach należy ubierać się nieco inaczej.

Jesienią i zimą wiele osób ma tendencję do nakładania na siebie wielu warstw ubrań. Niestety, choć jest to rozwiązanie doskonale sprawdzające się podczas długiego spaceru, podczas treningu biegowego może nie przynieść aż tak wielu korzyści. Warto przestrzegać więc zasady mówiącej o tym, że trzy warstwy ubioru będą w takim przypadku wystarczające. Oczywiście, nie mogą być to przypadkowe elementy odzieży. Najlepszą opcją wydaje się w takim przypadku zakup koszulki termoaktywnej z długim rękawem, bluzy oraz kurtki przeciwdeszczowej.

Wiosną i latem sprawdza się przekonanie, że im mniej warstw ubrań biegacz ma na sobie, tym lepiej. Przegrzanie, a w jego konsekwencji również zasłabnięcie, może być znacznie groźniejsze niż potencjalne przeziębienie. Bez względu na porę roku warto też stawiać na odzież wysokiej jakości.

To, co ma się na sobie podczas treningu biegowego, może mieć kluczowe znaczenie dla wyników osiąganych tak przez amatora, jak i zawodowca. Warto więc stawiać na rozwiązania wysokiej jakości dbając jednocześnie o to, aby mieć na sobie możliwie jak najmniej warstw odzieży. Podniesie to poziom komfortu, a jednocześnie zwiększy bezpieczeństwo biegacza.