wtorek, 23 kwietnia, 2024
Szara rozkładana sofa – funkcjonalny i uniwersalny mebel do salonu

Przy wyborze umeblowania zwraca się uwagę na kwestie praktyczne oraz estetyczne. Przy takiej decyzji warto jednak wybiec nieco w przyszłość – sofa to najważniejszy mebel w salonie. Warto zatem zadbać o to, by sofa była trwała, najlepiej wykonana z pełnego drewna, aby służyła na lata. Ten wyjątkowy mebel może zagwarantować nam jednak dużo więcej, niż wygodne siedzenie – wybierając na przykład sofę z opcją spania, zapewni nam także wygodny i komfortowy sen.

Szara sofa – mebel neutralny kolorystycznie

Szukając barwy uniwersalnej, można zdecydować się na szarość. Jest to obecnie modny we wnętrzach kolor. Szarość jest neutralna, więc łatwo jest zestawić ją z innymi kolorami. Z każdym będzie wyglądać dobrze. Jest to kolor spokojny, co oznacza, że szara rozkładana sofa jest dobrym wyborem przy aranżacjach tworzonych z myślą o wypoczynku i relaksie. Można połączyć taki kolor z niebieskim, który także ma kojące właściwości. By nadać takiemu zestawieniu nieco energii, można dodać elementy w żywszym kolorze. Połączenie szarości z niebieskim i żywszą barwą jest obecnie bardzo popularne. Zyskało uznanie, ponieważ tworzy bardzo przyjemną, a zarazem oryginalną aranżację salonu.

Inny efekt powstanie, jak szarą sofę i inne szare meble połączy się z zielenią czy brązem. Nadal jednak będzie relaksująco. Kolejna ogromna zaleta szarości to jej elegancja. Jest to ważna cecha, kiedy urządza się pokój dzienny. Szarość może być jaśniejsza albo ciemna. Jasny odcień daje wrażenie większej przestronności, ciemny natomiast wprowadza więcej przytulności do wnętrza.

Rozkładana szara sofa w różnych aranżacjach

Szara kanapa będzie zawsze pasować, jakkolwiek nie zmieniać kolorystyki wnętrza. Idealnie pasuje ona także do różnych stylów aranżacji. Ta sama szara rozkładana sofa może znaleźć się w salonie nowoczesnym, minimalistycznym, klasycznym, czy nawet romantycznym. Szarość to nieco surowa barwa, więc może się wydawać, że do salonu w stylu romantycznym nie pasuje. Wystarczy jednak ułożyć na kanapie różowe, czy pastelowe poduchy. Z kolei połączenie szarej sofy z ciekawymi, na przykład kwiatowymi wzorami zasłony stworzy nam prawdziwie oryginalny styl wnętrza.

Sofa rozkładana – podwójna funkcjonalność

Można zakupić sofę, która będzie służyć jedynie do siedzenia. Praktyczniej jednak będzie nabyć kanapę rozkładaną. Kiedy salon służy jednocześnie za sypialnię, to zawsze wybiera się mebel rozkładany. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w małych mieszkaniach oraz  gdy odwiedzają nas goście, czy rodzina.

Sofę można nabyć w wersji z pojemnikiem na pościel albo bez niego. Ta pierwsza opcja to bardziej praktyczny zakup.  Szara rozkładana sofa może być meblem dwu albo trzyosobowym. Ta druga będzie większa, co w małym wnętrzu może nie być zaletą. Korzystne jest jednak, że mogą na niej usiąść trzy osoby, a nie dwie. W dodatku można się na niej dość wygodnie zdrzemnąć. Wybierając sofę, warto zwrócić uwagę na wysokość oparcia oraz czy są podłokietniki.  To także cechy, które mają znaczenie przy użytkowaniu kanapy.

Źródło: Kodemii.com – Zasłony do salonu