piątek, 26 kwietnia, 2024
Jakie zabiegi medycyny estetycznej można wykonać latem?

Lato to dobra pora, by zadbać o skórę i zdecydować się na pewne zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Jest wiele takich, które bezpiecznie możemy zrobić właśnie o tej porze roku.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg latem

Latem zazwyczaj jesteśmy bardziej zmotywowani, zrelaksowani, mamy więcej czasu i energii. Ponadto właśnie latem powstaje wiele problemów natury estetycznej z powodu zwiększonej ekspozycji na słońce, wyższych temperatur czy wysuszenia skóry. Warto im zapobiec, a jeżeli już powstaną, to leczyć. Nie ma powodu, żeby o tej porze roku wstrzymać się z wszelkimi zabiegami. Obecnie nowoczesne preparaty i poszerzona wiedza i umiejętności specjalistów z medycyny estetycznej pozwalają właśnie latem przeprowadzić bez komplikacji wiele zabiegów. Najbezpieczniejsze są to te mało inwazyjne i w specjalistycznych gabinetach oferowany jest ich szeroki wachlarz. Oczywiście pożądane jest indywidualne podejście, dlatego wszelkie działania poprzedza fachowa konsultacja.

Które zabiegi można przeprowadzić latem?

Sucha i zwiotczała skóra twarzy nie sprzyja młodemu, zdrowemu wyglądowi. W lecie ten problem może się pogłębić i być bardziej widoczny. Z pomocą jednak przychodzi kwas hialuronowy. Występuje on naturalnie w naszym organizmie i odpowiada za nawilżenie skóry, ale z wiekiem zaczyna go brakować. Można go uzupełnić w gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg można wykonać również latem. Wtedy kurze łapki, zmarszczki na policzkach, lwie bruzdy czy zmarszczki nosowo wargowe ulegną spłyceniu. Skóra twarzy staje się odżywiona, uelastyczniona i nawilżona. Efekt widoczny jest od razu i utrzymuje się parę miesięcy.

O tej porze roku nie ma również przeciwwskazań do skorzystania z botoksu, czyli toksyny botulinowej. Mało inwazyjny zabieg jej wstrzyknięcia pozwoli na pozbycie się zmarszczek mimicznych. Wypoczęta i zrelaksowana dzięki temu twarz na urlopie to realne marzenie.

Następnym prawie nieinwazyjnym zabiegiem jest mezoterapia. To seria mikro nakłuć i podaniu pod skórę substancji aktywnych i witamin. Dzięki temu skóra staje się bardziej sprężysta, zregenerowana, odświeżona i nawilżona. Aplikowane składniki są dobierane indywidualnie, w zależności od potrzeb i oczekiwanego efektu. Latem można zdecydować się na ten zabieg – trzeba jednak pamiętać, by przez parę dni po mezoterapii ograniczyć ekspozycję twarzy na słońce.

Nie ma też żadnych przeciwwskazań, by zdecydować się latem na powiększenie, czy modelowanie ust. Poprawienie intensywności czerwieni lub podniesienie kącików ust, wyrównanie asymetrii może pozytywnie wpłynąć na wygląd i tym samym na samopoczucie. Za pomocą igły w czerwień wargową podawany jest preparat z kwasem hialuronowym. Iniekcji tego preparatu można dokonać o każdej porze roku, nawet latem. Efekt powinien utrzymać się do następnego.

Dla osób, chcących poprawić jakość skóry (gęstość, nawilżenie, uelastycznienie) polecane są też lifting nićmi APTOS. Od razu można uzyskać trwały i naturalny efekt – poprawa owalu twarzy, zlikwidowanie „chomików”, zlikwidowanie fałd nosowo-wargowych. Nie jest wymagana rekonwalescencja, należy jednak pamiętać, o jedno lub dwudniowym obrzęku.

Wiadomo już, jakie zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać latem. Są to na ogół procedury mało inwazyjne. Efekty często utrzymują się jeszcze długo po letnich miesiącach. Pamiętać jedynie należy o odpowiedniej pielęgnacji i ochronie przed promieniami słonecznymi. Nie tylko latem.

mClinic – klinika medycyny estetycznej