środa, 24 kwietnia, 2024
Namiot lakierniczy – zalety rozwiązania

Namiot lakierniczy, zwany przenośną komorą lakierniczą, to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia natrysk oraz tradycyjne malowanie rozmaitych materiałów czy przedmiotów. Pozwala on na stosowanie szkodliwych preparatów bezpośrednio na świeżym powietrzu, ograniczając ich negatywny wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt. Wspomniana konstrukcja jest nieprzemakalna, niezwykle łatwa do składania oraz przechowywania, a dodatkowo posiada bardzo dobrą wentylację.

Konstrukcja namiotu lakierniczego i jej najważniejsze atuty

Profesjonalny namiot lakierniczy składa się z poszycia nakładanego na stalowe rurki. Materiał, z którego wykonane jest poszycie, musi być nieprzemakalny i niezwykle trwały, a więc odporny na promieniowanie słoneczne czy ekstremalne amplitudy temperatur. Cała konstrukcja komory to ocynkowane ogniowo stalowe, dość grube rurki oraz łączniki. Dodatkowo najnowocześniejsze z nich posiadają wzmocniony dach oraz podłogę i drzwi. Istnieją dwa rodzaje otwierania namiotu:

  • z bramą otwieraną ręcznie – do rozłożenia potrzebny jest udział dwóch osób,
  • z tak zwaną kurtyną – przy tym rozwiązaniu plandeka rozsuwana jest na dwie strony, a otworzyć namiot może samodzielnie jedna osoba.

Niewątpliwym atutem wspomnianego rozwiązania jest możliwość wykorzystywania go przez cały rok.

System Air Control, czyli dwa słowa o bezpieczeństwie

Najbardziej innowacyjne modele namiotów lakierniczych wyposażone są w profesjonalny system air control. Oznacza to, że komora posiada podwójne wywietrzniki ze zwijanymi okiennicami, które zapewniają odpowiednią wentylację, a w efekcie pozwalają uniknąć efektu sauny. Z kolei część namiotów wyposażona jest w system zapobiegający wydostawaniu się ciepła, co stanowi ogromną zaletę szczególnie w mroźne dni.

Zalety namiotów lakierniczych w pigułce

Do najważniejszych zalet namiotów lakierniczych możemy zaliczyć:

  • solidną, a zarazem mobilną konstrukcję, która nie ulega zniszczeniu nawet przy częstym rozkładaniu i składaniu,
  • niewielkie wymiary po złożeniu,
  • wysoką odporność na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, wysoka oraz niska temperatura czy promieniowanie słoneczne,
  • możliwość eksploatacji komory przez wiele lat, zarówno latem, jak i zimą,
  • ognioodporne poszycie,
  • wysoki pozom wentylacji wnętrza komory,
  • możliwość dopasowania wymiarów namiotu do indywidualnych potrzeb.

Namiot lakierniczy to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które na co dzień zajmują się malowaniem tradycyjnym bądź natryskowym, jak i dla wszystkich wykonujących prace tego typu raczej okazjonalnie. Ponadto zastosowanie komory lakierniczej jest gwarancją pełnego bezpieczeństwa.