wtorek, 18 czerwca, 2024
Zabawki z reklam TV w te święta uszczęśliwią niejedno dziecko

Nie jest łatwo ustrzec dziecko przed wpływem marketingowego przekazu producentów zabawek. Nawet, jeżeli Twoje dziecko nie ogląda telewizji, nie unikniesz wpływu przekazów reklamowych na jego wyobraźnię.

Czy zabawki z reklam to na pewno coś, przed czym należy się wystrzegać?

Kindermarketing – pomaga czy szkodzi?

Rynek reklamy wielu z nas nauczył sceptycznego podejścia do wyświetlanych spotów. Nie jeden rodzic, podczas przerwy reklamowej w czasie oglądania ulubionej bajki przez jego dziecko, gorączkowo łapie za pilot od telewizora, żeby przełączyć na inny kanał. Czy na pewno słusznie?

Reklamy kierowane do dzieci to już nie tylko zwykły marketing. Fakt, że w spotach często pojawiają się postaci z bestsellerowych bajek, jednak wiele reklamowanych zabawek może posłużyć Ci również, jako dobra wskazówka.

Nie znaczy to, że teraz Twoje dziecko powinno oglądać każdą reklamę telewizyjną, prezentującą atrakcyjne produkty i nowości wprowadzane przez producentów zabawek. Jest raczej niewielka szansa na to, że reklamy będą miały na malca pozytywny wpływ. Jednak, ponieważ nie ma możliwości całkowitego wystrzegania się odbioru przekazów reklamowych, spróbuj zrobić z nich pożytek.

Spoty reklamowe nie tylko prezentują zabawki wyznaczające trendy w świecie naszych pociech. To ważne, aby dziecko miało świadomość, że podążanie za tym, co modne, nie powinno być życiową zasadą. Dla Ciebie jednak, spoty reklamowe mogą stanowić dobrą wskazówkę o tym, co dziś jest przez dzieci pożądane, ale także o tym, co może być dla nich korzystne.

Z reklam bowiem nie tylko dowiesz się o aktualnych, zabawkowych hitach. Reklamy prezentują także – choć skrótowo – zastosowanie prezentowanych gadżetów. Dzięki temu łatwo i szybko ocenisz, czy gadżet jest warty twoich rozważań i czy spełni potrzeby Twojego dziecka oraz będzie odpowiadał jego manualnym i rozwojowym możliwościom.

Przegląd zabawek z reklam 2017

Z roku na rok mamy coraz większe zatrzęsienie reklam kierowanych do najmłodszych. Ich jakość jest wysoka i coraz lepiej dopasowany do najmłodszych odbiorców. Choć reklama jest przede wszystkim przekazem kierowanym do dorosłych, to te oparte o kindermarketing mają wpływać przede wszystkim na dzieci i wzbudzać zainteresowanie prezentowaną w reklamie historią.

Poniżej 5 topowych zabawek, na podstawie rankingu Zabawka roku 2017.

  • Story Cubes – coraz bardziej popularny konkurs, wygrała w 2017 roku gra o nazwie Story Cubes. Nie można nie przyznać, że nagroda jest zasłużona. Sotry Cubes jest idealne dla całej rodziny – co oznacza, że odpowiada dzieciom w każdym wieku, jeśli tylko maluch już mówi. Kostki z rozmaitymi obrazkami, na podstawie których gracze układają dowolne historie, może być świetną zabawą, podczas której wszyscy stracicie poczucie czasu. Jednak rozrywka to nie jedyna zaleta gry. Story Cubes pobudza także wyobraźnię i pozytywnie wpływa na budowanie relacji z dzieckiem. Zdecydowanie można zaliczyć ją do grona zabawek kreatywnych.
  • Osmo – gry z kategorii edukacyjnych. To prawdziwa kompilacja nauki i zabawy. Choć ograniczenie może stanowić konieczność posiadania iPada, to warto rozważyć nabycie jednej z gier Osmo. Dzięki odpowiednio dobranej, Twoje dziecko może nauczyć się nie tylko rysować, ale także programować czy zarządzać pieniędzmi. Rodzaje gier Osmo odpowiadają wiekowo dzieciom już od 5 roku życia, a samą grę możesz dobrać nie tylko do wieku, ale także do zainteresowań. Niezależnie od tego, czy masz w domu małego matematyka, przedsiębiorcę czy malarza. Wpływają pozytywnie także na małą motorykę.
  • Wesołe podwórko Skip Hop – to mata edukacyjna kierowana do najmłodszych. Odpowiednia dla dzieci już od pierwszego miesiąca życia. Dobrze dobrana kolorystyka oraz elementy, wpierają rozwój dziecka, uczą postrzegania kolorów, kształtów i dźwięków. Mata „rośnie” wraz z maluchem, dzięki czemu wystarczy na dłużej, niż mogłoby się wydawać. Jednocześnie jest wygodna i bezpieczna dla dziecka.
  • Drewniane modułowe domki od Oloka-Gruppe – sześć domków dla lalek, które rozbudzą wyobraźnię każdego dziecka. Drewniane moduły będą wielką frajdą dla małych konstruktorów, a gotowe rezydencje ucieszą każde dziecko, uwielbiające zabawy w miasto czy w dom. Elementy możesz wybierać w zależności od wieku Twojej pociechy.

Klocki Jimu Robot – Twoje dziecko uwielbia budowanie z klocków i stawianie sobie nowych wyzwań? JIMU Robot może okazać się dla niego doskonałym prezentem. Dodatkowym urozmaiceniem jest interaktywna instrukcja w wersji 3D, dostępna w dedykowanej aplikacji mobilnej. Dzięki niej możliwe jest obejrzenie każdego elementu dookoła, z każdej strony, co może znacznie pomóc w układaniu.

Inspiracja: Zabawkaiwyprawka.pl