wtorek, 18 czerwca, 2024
Idealne drzwi do naszego mieszkania

Każdy, kto buduje dom lub remontuje mieszkanie staje przed wyborem dotyczącym kupna drzwi. Duży wybór na rynku w tej kategorii, jak na przykład drzwi drewniane wykonane na wymiar u stolarza, drzwi ze sklejki z drewnopodobną okleiną lub najmodniejsze w tym sezonie białe drzwi na wysoki połysk.

Drzwi występują również w wersji z szybami, lub bez. Ciekawym rozwiązaniem są drzwi z szybą, która z zewnątrz jest lustrem, a w mieszkaniu możemy zobaczyć przez nią, kto do nas zawitał niezauważeni przez naszego gościa

Drzwi do mieszkania wychodzą bezpośrednio na wietrzną i zimną klatkę schodową. Jest to również miejsce będące często źródłem dokuczliwych hałasów i nieprzyjemnych zapachów zwłaszcza w starych, zaniedbanych kamienicach.  Dodatkowo jest to miejsce, gdzie często pojawiają się złodzieje, którzy z łatwością radzą sobie z domofonem i omijają bezpośrednie wejście do budynku. Z tego względu wybierając drzwi do mieszkania należy brać pod uwagę nie tylko aspekt estetyczny, ale również solidność wykonania ,oraz współczynnik przenikania ciepła ‘’U’’.  Niski współczynnik jest dla nas informacją, że drzwi stanowią bardzo dobrą izolację cieplną.  Istotny jest też wysoki współczynnik ‘’R’’ mówiący o izolacji akustycznej. Drzwi o takich parametrach będą bardzo skutecznie tłumić hałasy dochodzące z zewnątrz mieszkania.

Oprócz doboru produktów wysokiej jakości ważny jest też montaż drzwi przez fachowca, który dokładnie je zainstaluje, nie pozostawiając szczelin, którymi mogłoby uciekać ciepłe powietrze z mieszkania.  Specjalista może doradzić również zamontowanie dodatkowych zapór antywłamaniowych jak zasuwnica wielopunktowa, która wzmacnia ryglowanie. Warto jednak wiedzieć, że bardzo skuteczne w ochronie przed włamywaczami są tradycyjne zamki wielopunktowe. Natomiast skomplikowany system zabezpieczeń może utrudniać codzienne zamykanie i otwieranie drzwi, oraz utrudnić ucieczkę w razie pożaru, czy innego zagrożenia życia.

Montaż i zakup drzwi do mieszkania to poważna inwestycja, która wpływa na nasz komfort w życiu codziennym, jak ochrona przed hałasem, i brzydkimi zapachami, ale również potrafi zwiększyć bezpieczeństwo mieszkania przed kradzieżą. Drzwi to również izolacja termiczna, a więc potrafi wpłynąć na koszty ogrzewania naszych wnętrz.  Ich wybór powinien być, więc starannie przemyślany.

EkoBud – największy wybór drzwi do mieszkań.