wtorek, 23 kwietnia, 2024
Czyste WC w miejscu pracy – jak o to zadbać?

Łazienka to przestrzeń odwiedzana przez pracowników każdego dnia, a dbałość o stan WC stanowi absolutny priorytet. Jakie środki sprawdzą się najlepiej i na które kryteria należy zwrócić uwagę podczas zakupów? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Dlaczego higiena w łazience jest tak ważna?

Nie od dziś wiadomo, że zadbana toaleta zapewnia pracownikom oczekiwany komfort. Czystość urządzeń sanitarnych wpływa nie tylko na samopoczucie, ale przede wszystkim pozwala uniknąć kontaktu ze szkodliwymi drobnoustrojami. Bakterie i wirusy bytują w zanieczyszczonych miejscach, dlatego regularne i skuteczne sprzątanie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa.

Kilka prostych kroków

Dbałość o czystość toalety nie wymaga specjalistycznych rozwiązań. Proste środki w postaci kostki WC do spłuczki oraz preparatu o półpłynnej konsystencji to sprawdzony przepis na czystą i pachnącą toaletę, z której można korzystać bez żadnych obaw. Nie należy zapominać o praktycznej szczotce do WC. Dzięki temu każdy, kto korzysta z toalety, będzie mógł pozostawić ją w nienagannym stanie.

Warto pamiętać, że o wyborze kostki zapachowej WC czy środków czyszczących i dezynfekujących nie powinien decydować przypadek. Przede wszystkim należy kupować produkty uznanych marek, które znaleźć można w dobrych sklepach. Wówczas osobom sprzątającym dużo łatwiej będzie zadbać o czystość w toalecie.

Pracownicy, którzy zajmują się sprzątaniem toalety, powinni wykonywać swoje obowiązki przy zastosowaniu środków ochronnych. Podczas montowania kostki WC do spłuczki oraz czyszczenia muszli należy więc korzystać ze specjalnych rękawic, które świetnie chronią skórę dłoni.

Jak kupić dobrą kostkę zapachową WC?

Wśród najważniejszych kryteriów wyboru kostki WC do spłuczki wymienić należy przede wszystkim efektywność. Wysokiej klasy produkty zapewniają perfekcyjną świeżość w toalecie, a ich montaż jest banalnie prosty. W dodatku kostki powinny wyróżniać się ponadprzeciętną wydajnością. Dzięki temu higiena w WC zostanie utrzymana przez długi czas. To doskonała propozycja dla biur czy zakładów, w których z toalety każdego dnia korzysta wiele osób.

Świeży zapach to jeszcze nie wszystko. Dziś niejedna kostka zapachowa WC wyróżnia się nowoczesną formułą i rewolucyjnym składem, dzięki czemu zapewnia czystość na dłużej,
a także zapobiega osadzaniu się kamienia czy zabrudzeń. Przed dokonaniem wyboru, warto więc zapoznać się ze specyfiką produktu i wybrać najlepsze rozwiązanie do łazienki w miejscu pracy. Oferta dobrych sklepów jest bardzo szeroka i zróżnicowana.

Obecnie coraz więcej zakładów pracy stawia na rozwiązania, które nie obciążają środowiska naturalnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po kostkę ekologiczną. Produkt ten nie zawiera fosforanów czy innych związków z fosforem, więc nie przyczynia się do eutrofizacji wód powierzchniowych. Ponadto wyrób charakteryzuje się śladową ilością alergenów i spełnia kryteria ekologiczne, które uwzględnione są w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.