wtorek, 23 kwietnia, 2024
Drzwi zewnętrzne stalowe – zalety

Mocne drzwi to wizytówka nieruchomości oraz rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo domowników. Na jaki model i materiał warto postawić, żeby drzwi zachowały pozytywne właściwości na lata i nie sprawiały żadnych problemów technicznych? Poniżej kilka praktycznych wskazówek dla osób zainteresowanych drzwiami zewnętrznymi stalowymi oraz ich najważniejszymi zaletami.

Dlaczego warto postawić na stal oraz na długoterminową wytrzymałość?

Drzwi wykonane ze stali pasują nie tylko do domów jednorodzinnych, ale również zwykłych mieszkań w blokach i do wykończenia obiektów użyteczności publicznej. To mocna, prestiżowa wizytówka często powiązana z designerskim wyglądem, w którym dominują srebrne, pionowe lub poziome przejścia. Przed wyborem drzwi zewnętrznych warto zastanowić się nad właściwościami akustycznymi i wypełnieniem wpływającym na parametry termoizolacyjne. Dobre drzwi stalowe posiadają wewnątrz piankę poliuretanową, a po montażu użytkownicy nie narzekają na hałasy dobiegające z najbliższego otoczenia.

Jakie drzwi zewnętrzne dopasować do nieruchomości?

  • producenci proponują modne i bardzo wytrzymałe przeszklenia, które podnoszą styl aranżacji nieruchomości,
  • drzwi stalowe po odpowiedniej optymalizacji imitują inne materiały, w tym drewno, a to szansa na większą elastyczność przy wykończeniu obiektu,
  • zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale pełnią funkcję dekoracyjną,
  • spełniają najwyższe normy akustyczne oraz termoizolacyjne,
  • występują w wersjach antywłamaniowych i częściowo chronią domowników przed szybkim rozprzestrzenieniem się ognia,
  • drzwi stalowe niezwykle trudno uszkodzić, w tym mechanicznie. Ewentualne rysy można łatwo naprawić.

W jaki sposób prawidłowo podchodzić do montażu drzwi zewnętrznych?

Stal wygrywa z drewnem przy tworzeniu drzwi zewnętrznych, chociażby ze względu na szybszą pielęgnację. Elementy stalowe nie wymagają do czyszczenia specjalistycznych detergentów i zachowują pierwotny wygląd przez długie lata, bez wpływu na właściwości techniczne. Najlepiej prowadzić montaż od zewnątrz, nie do wewnątrz nieruchomości. Dochodzi wtedy do lepszej ekspozycji wzornictwa. Dodatkowo drzwi powinny otwierać się na zewnątrz nieruchomości, a nie do wewnątrz, ponieważ to negatywnie wpływa na metraż i organizację przedpokoju.

Wytrzymałość, termoizolacja, nowoczesny design, a to nie wszystkie zalety drzwi stalowych

Drzwi stalowe wytrzymają bez problemu większe wichury i obciążenia mechaniczne. Dobrze sprawdzają się w obiektach narażonych na zalanie. Ważny plus to odporność na korozję. Dzięki temu po instalacji i prawidłowym osadzeniu domownicy nie muszą martwić się o wydatki serwisowe w przyszłości. Dobra praktyka to zlecenie montażu drzwi bezpośrednio przez producenta lub wyspecjalizowany salon. Od prawidłowego, równego osadzenia zależy komfort otwierania oraz zamykania. Jeżeli drzwi trzeba zatrzasnąć, a nie zwyczajnie zamknąć to oznacza złą instalację.

Warto zdecydować się na drzwi zewnętrzne stalowe, ponieważ to nie tylko modne, ale przede wszystkim bardzo wytrzymałe rozwiązanie do wszystkich rodzajów nieruchomości.