wtorek, 23 kwietnia, 2024
Butelki termiczne – 5 powodów, dla których warto korzystać z nich każdego dnia

Czasopisma naukowe i lifestylowe publikują niezliczone ilości artykułów o prozdrowotnych właściwościach wody. Ze względu na fakt, iż człowiek nie jest w stanie magazynować wody, powinien codziennie dostarczać ją w odpowiednich ilościach, uzależnionych od czynników, takich jak wiek, płeć, tryb życia czy aktualna temperatura powietrza. Co ciekawe również pojemniki, w których przechowujemy i transportujemy wodę oraz inne płyny, wpływają na nasze zdrowie i ogólny komfort życia. Obecnie na popularności zyskuje innowacyjne rozwiązanie, jakim jest termiczna butelka wielokrotnego użytku. Poniżej przedstawiamy podstawowe powody, dla których warto korzystać z niej każdego dnia.

Eko-świadome zachowanie

Powszechna świadomość ekologiczna zwiększa się każdego dnia. Publikowane w mediach zdjęcia prezentujące tony plastikowych śmieci zalegających na dzikich wysypiskach oraz pływających w morzach i oceanach, sprawiają, że coraz częściej szukamy alternatyw dla tego typu opakowań. Na rynku istnieją przykładowo butelki termiczne, wykonane z wysokiej jakości stali, przeznaczonej do kontaktu z żywnością. Dzięki inwestycji w tego typu artykuły zawsze możemy mieć przy sobie wodę lub świeżo wyciskany sok, jednocześnie wyznając ideologię less waste.

Nowoczesny design i wygoda użytkowania

Dzięki podwójnym ściankom, oddzielonym od siebie próżnią, bidon z wkładem termicznym jest w stanie utrzymać pożądaną temperaturę kawy czy herbaty nawet do 12 godzin. Co więcej, jeżeli zapragniemy mieć dostęp do zimnej wody lub soku, to butelka termiczna, utrzyma niską temperaturę cieczy przez całą dobę. Technologia próżniowa, którą wykorzystano do produkcji wspomnianych butelek, gwarantuje, iż po ich napełnieniu na zewnętrznych ściankach, nie osadzi się wilgoć. Butelkę termiczną można zatem umieścić w torbie i plecaku zaraz po napełnieniu, bez ryzyka, że sprzęt elektroniczny czy ważne dokumenty zostaną zawilgocone. Modny, designerski wygląd produktów tego typu z pewnością przyciąga wzrok, ale podstawą zapowinna być wygoda użytkowania. Z tego względu projektanci zadbali również o to, by butelki termiczne miały ergonomiczny kształt i specjalne uchwyty, ułatwiające nawadnianie organizmu w drodze do pracy czy podczas turystycznych wycieczek.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Butelka wielokrotnego użytku to synonim oszczędności. Zamiast regularnego nabywania wody butelkowanej czy gotowych soków w kartonach, można bowiem w dowolnym momencie napełnić pojemnik powszechnie dostępną kranówką lub ulubioną kawą czy herbatą. Butelka termiczna pozwala także zaoszczędzić czas. Jeżeli mamy ją bowiem przy sobie przez cały dzień, nie musimy gorączkowo szukać najbliższego sklepu spożywczego czy kawiarni, by nawodnić swój organizm.

Bezpieczeństwo użytkowania

Badania naukowe wykazały, że plastikowe butelki PET mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jednorazowe butelki z tworzyw sztucznych, które są nieprawidłowo przechowywane, transportowane i użytkowane, wydzielają bowiem bezpośrednio do cieczy trujący związek chemiczny o nazwie bisfenol. Ponieważ butelki wielokrotnego użytku z wkładem termicznym, wykonane są z wysokojakościowej stali, nabywając je zyskujemy całkowitą pewności, że podczas spożywania ulubionych napojów nie przyswajamy jednocześnie szkodliwych związków.

Niezmienne walory smakowe

Butelki termiczne mają jeszcze jedną ważną właściwość. Bez względu na rodzaj przechowywanego w nich napoju, mamy gwarancję, że przez określony czas zachowa on nie tylko pożądaną temperaturę, ale również niezmieniony smak, aromat czy konsystencję.

Zdrowie, wygoda, walory smakowe, oszczędność i proekologiczna postawa, to tylko pięć najważniejszych i uniwersalnych powodów, dla których warto zaopatrzyć całą swoją rodzinę w butelki termiczne.