wtorek, 23 kwietnia, 2024
Steruj oświetleniem zewnętrznym przy pomocy pilota. Popraw bezpieczeństwo i jakość swojego życia

Obsługa oświetlenia za pomocą wyłączników staje się już uciążliwa? Wiele osób zmaga się z tym problemem. Niestety ludzie wychodzą z założenia, że z tą niedogodnością trzeba się po prostu pogodzić. Dzięki inteligentnemu oświetleniu wcale nie musi tak być.

Nocą czujnik światła co chwilę się włącza, bo kot biega po werandzie? Jesteś już przygotowany do snu, ale musisz wstać, żeby pstryknąć włącznik światła po drugiej stronie pokoju? Gdy wnosisz coś po ciemku do domu musisz się wracać, żeby zgasić światło? Inteligentne oświetlenie skutecznie rozwiązuje każdy z tych problemów – i jeszcze więcej. Jeśli chcesz zamienić swój dom w nowoczesne mieszkanie marzeń – sprawdź, jak to działa.

Całkiem nowy wymiar komfortu – jak inteligentne oświetlenie może poprawić jakość Twojego życia?

Inteligentne oświetlenie oznacza jedno – komfort. Temu przecież przede wszystkim służy nowoczesna technologia. Dzięki innowacyjnemu systemowi obsługi światła w domu, możesz gasić i zapalać lampy, i żyrandole w obrębie całego domu nie ruszając się z miejsca.

Zapomniałeś zgasić światła w pomieszczeniu po drugiej stronie budynku? Chcesz o zmroku wejść po schodach, nie wybijając sobie przy tym zębów? Właśnie takie sytuacje z życia codziennego były powodem dla opracowania technologii, która po prostu ułatwi Ci życie.

Inteligentne oświetlenie, a bezpieczeństwo w życiu codziennym

Optymalny system oświetlenia oznacza również bezpieczeństwo. Z racji tego, że możesz gasić i zapalać światło za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej – z dowolnego miejsca – nie musisz już więcej przemykać przez dom po omacku. Co więcej – gdy miniesz jakieś pomieszczenie możesz zdalnie zgasić w nim światło. Dzięki temu docierasz bezpiecznie do celu, a reszta domowników pozostanie pogrążona we śnie.

Inteligentne oświetlenie w domu to mniejsze ryzyko wystąpienia bolesnych i potencjalnie bardzo groźnych sytuacji – jak na przykład uderzenie palcem o kant szafki. Wbrew pozorom w wyniku takiego zdarzenia może dojść do poważnego urazu, jak chociażby złamanie.

Sterowanie aplikacją i personalizacja rozwiązań – jak działa inteligentne oświetlenie?

System inteligentnego oświetlenia do domu opiera się na zintegrowanych ze sobą odbiornikach i przekaźnikach. Z poziomu pilota lub aplikacji mobilnej nadajesz sygnał, który przekazywany jest do odbiornika połączonego z konkretnym urządzeniem. Przepływ sygnału jest błyskawiczny, dzięki wysokiej jakości przekaźników i stosunkowo niewielkiemu obszarowi działania całego systemu oświetlenia.

Światło w całym domu bez włączników – rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb

Technologia tworzona dla ludzi ma to do siebie, że jest niezwykle funkcjonalna. Inteligentne oświetlenie daje ogromne możliwości pod kątem dostosowania rozwiązań podług swoich własnych potrzeb. Przykład? Gdy przesiadujesz w salonie, gdzie znajduje się lampa i żyrandol, a ty chcesz jedynie poczytać książkę przy delikatnym świetle tej pierwszej – wystarczą dwa kliknięcia na pilota lub w telefon. Bez wstawania, w ułamku sekundy.

Inteligentne oświetlenie posiada liczne zalety. Najważniejsza z nich to możliwość obsługi oświetlenia w całym domu z dowolnego miejsca. Wynika z tego jeszcze kilka pośrednich korzyści, które oznaczają wygodne i dziecinnie proste korzystanie z domowego oświetlenia. Co więcej – inteligentny, zintegrowany system świateł znacznie poprawia Twoje bezpieczeństwo na co dzień. Możesz dostosować rozwiązania do swoich indywidualnych potrzeb – bez korzystania z włączników i innych niepotrzebnych komplikacji.

źródło: Somfy.pl – inteligentne domy