wtorek, 23 kwietnia, 2024
Czas pomyśleć o cateringu na firmowe spotkanie wielkanocne!

Święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc tradycyjnie już stanowią doskonałą okazję do organizacji firmowych spotkań integrujących. Firmowe spotkania organizowane z okazji świąt mają wyjątkowy i odświętny charakter i cieszą się zwykle dużą frekwencją. A ponieważ są to jednocześnie spotkania tematyczne, muszą być perfekcyjnie zorganizowane. Nadchodząca Wielkanoc po raz kolejny motywuje do kreatywności w podejściu do firmowego spotkania.

Perfekcyjne spotkanie firmowe

Aby firmowe spotkanie Wielkanocne przebiegało bez zakłóceń i oczarowało wszystkich uczestników, a przede wszystkim szefów, należy zadbać o kilka najbardziej znaczących szczegółów. Wybrać datę, miejsce, podkład muzyczny oraz firmę cateringową. Z tych kilku składowych największy wpływ na powodzenie lub niepowodzenie firmowego spotkania wielkanocnego ma wybór miejsca i wybór cateringu. To głównie te decyzje obarczone są największą odpowiedzialnością.

W poszukiwaniu firmy cateringowej na firmowe spotkanie wielkanocne

Wybór właściwego dostawcy posiłków należy zacząć od sprawdzenia doświadczenia danej firmy, które będzie dla nas najważniejszym sygnałem świadczącym o jej kompetencjach.  Na oficjalnej stronie firmy powinna znajdować się zakładka z informacją o wcześniejszych realizacjach. Można ją dokładnie prześledzić z punktu widzenia różnorodności menu, organizacji we własnym lokalu i poza nim, a przede wszystkim sprawdzić, dla jakich firm czy instytucji pracowała. Warto również zapoznać się z opiniami i referencjami, które będą nieocenioną wskazówką.

Menu wielkanocne jest dość ściśle określone w polskiej tradycji, chociaż spotkanie firmowe nie wymaga dokładnego przestrzegania tychże zasad. Można więc zadbać o kilka sztampowych pozycji i uzupełnić je uniwersalnymi potrawami i przystawkami. Warto jednak pamiętać, że na stole powinny znaleźć się dania ciepłe oraz zimny bufet.  Koniecznie również należy pomyśleć o pracownikach, którzy stosują dietę wegetariańską czy wegańską. Dla nich należy przygotować takie świąteczne dania, którymi będą mogli się delektować.

Wybierając firmę cateringową, koniecznie należy sprawdzić ilość osób do obsługi w sali jadalnej, szczególnie wtedy, gdy wielkanocne spotkanie firmowe będzie miało charakter uroczystej kolacji przy stołach, a dania są serwowane przez obsługę. Ten drobny szczegół bardzo często decyduje o powodzeniu spotkania. Kolację wszyscy goście powinni zjadać jednocześnie, a przy dużej ilości osób a niedostatecznej ilości obsługi będzie to niemożliwe.

Firmowe spotkanie wielkanocne to doskonała okazja do podkreślenia świątecznego okresu, a jednocześnie miła forma wspólnego spędzenia czasu osób, które widzą się często w pracy, ale nie zawsze mają możliwość choćby porozmawiania. Jak wiadomo wspólne „biesiadowanie” wpisane jest w polską kulturę, a wybór odpowiedniej firmy cateringowej z pewnością sprawi, że będzie ono udane.

Źródło: Gold Catering – Catering Radom