wtorek, 18 czerwca, 2024
Gdzie aktywnie spędzić czas z dziećmi?

Spędzanie czasu z naszymi pociechami odgrywa niezwykle ważną rolę w ich rozwoju a ,także w relacjach dziecko-rodzic. Dziecko docenia czas spędzany z nim na każdym kroku, buduje to także jego wysokie poczucie własnej wartości. Dobrze jest ,gdy poświęcamy im dużo czasu oraz wykorzystujemy go w sposób aktywny. W obecnych czasach miejsce sportu i rekreacji na zewnątrz zajmują drogie zabawki czy sprzęt elektroniczny najnowszej generacji w postaci smartfonów i tabletów.

Skutkiem postępującej technologii jest właśnie to, że nasze dzieci mniej czasu wykorzystują na aktywne zabawy, edukującą rozrywkę i sport, które z pewnością są dla nich bardziej korzystne. A zatem jakie atrakcje zaoferować naszym pociechom, aby zadbać o to co ważne? W wielu miastach możemy znaleźć wiele rozmaitych ofert. Duże pole manewru daje nam nasza stolica, Warszawa, gdzie możemy znaleźć naprawdę dużo fajnych i ciekawych miejsc.

Jakie to miejsca?

Znanym w ostatnich latach i bardzo popularnym miejscem jest Centrum Nauki Kopernik. To wyjątkowe muzeum, które łączy w sobie cechy klasycznego muzeum pełnego ciekawych wystaw oraz laboratorium naukowego odkrywającego przed dziećmi pasjonujący świat nauki. Mieści się tam także planetarium. Eksperymenty, zabawa , nauka, to wszystko w jednym miejscu.

Ale to nie wszytko.

Dzieci uwielbiają zwierzęta, a przechadzka po Zoo to z pewnością bardzo dobra opcja. Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie mieści się w samym jej centrum i oferuje nam możliwość zobaczenia wielu gatunków zwierząt. Obiekt Zoo umożliwia zwiedzanie go również zimą, co na pewno stanowi ogromny plus. Każde dziecko zna Tarzana, króla dżungli, który skacze z drzewa na drzewo po zwisających lianach. Teraz może się poczuć jak on zwiedzając Park Linowy na Bielanach. To doskonała forma aktywnego spędzania czasu, w której dziecko uczy się także pokonywania własnych słabości i lęków na różnego rodzaju trasach. Istnieje wile takich miejsc i możliwości. warto zatem zadbać już dziś o nasze dzieci , aktywnie spędzając z nimi czas. Do dzieła !

Źródło: Gdziezdziecmi.pl – Atrakcje dla dzieci w Warszawie