czwartek, 25 kwietnia, 2024
Jak skutecznie zmieniać nawyki żywieniowe?

Moda na zdrowy styl życia weszła już na dobre do naszego kraju. Tysiące ludzi każdego dnia wychodzi do parku pobiegać, na siłownię poćwiczyć czy na sale treningowe uprawiać sporty walki, fitness, zumbę itd. Jeszcze więcej osób spędza całe godziny nad przygotowywaniem posiłków, które sprostałyby zadaniu utrzymaniu osoby je konsumującej w dobrym zdrowiu. Nie każdy jednak ma czas i ochotę na uprawianie sportów i robienie jedzenia. Jak skutecznie zmienić raz na zawsze swoje nawyki żywieniowe, tak aby cieszyć się dobrą formą i odpowiednimi wskaźnikami cukru we krwi, ciśnienia i wielu innych symptomów świadczących o zdrowym organizmie? To wbrew pozorom nie tak trudne, jak się wydaje!

4 punkty zdrowego żywienia

Jeśli chciałbyś zmienić swoje życie nie czekaj do jutra. Już dziś zacznij prowadzić tryb swojego dnia tak, aby pod jego koniec być z siebie dumnym, zadowolonym, czuć się świeżo, a nawet jeśli zmęczonym to nie z przejedzenia a z wysiłku na siłowni! Jak tego dokonać? Każdy musi wyrobić sobie własne nawyki nie tylko żywieniowe ale również dotyczące codziennego życia. Warto jednak wprowadzić kilka elementów, które z pewnością poprawią nasze samopoczucie i sprawią, że będziemy bardziej FIT. Oto one:

  1. Wstawaj rano – jeśli obudzisz się choć trochę wcześniej niż zwykle zyskasz nieco czasu na to, aby przygotować zdrowy posiłek, a być może nawet zdecydujesz się wyjść pobiegać? Na pewno na tym nie stracisz, a możesz tylko zyskać!
  2. Poszukaj fit przepisów – planując posiłki na każdy dzień tygodnia przejrzyj Internetowe strony i blogi na temat zdrowej żywności. Na pewno znajdziesz dużo przepisów FIT, które będziesz mógł następnie wprowadzić do swojej diety.
  3. Kupuj świeże produkty – Codziennie po pracy idź na zakupy. Świeże warzywa i owoce musimy kupować każdego dnia, aby móc je dodawać do dań, które przygotowujemy. Warto wybierać lokalne stragany i targi, gdzie znajdziemy najbardziej wartościowe produkty.
  4. Zrezygnuj z przetworzonego jedzenia – wszelkiego rodzaju ketchupy, sosy, zupki chińskie, pasztety to jedzenie, które powinno zniknąć na dobre z naszej kuchni. Wszystko przez to, że podczas procesu przetwarzania żywności staje się ono niezdrowe dla naszego organizmu.

Chcesz stać się FIT? Zacznij od dzisiaj, gdyż nie ma czasu czekać do jutra i zasłaniać się kolejnymi wymówkami. Proponujemy zacząć od wskazanych wyżej czterech punktów, które na pewno przyczynią się do polepszenia stanu Waszego zdrowia, a także pomogą lepiej odżywiać się na co dzień. Serdecznie zachęcamy do przygotowywania sobie i swoim bliskim fit dań!