wtorek, 23 kwietnia, 2024
Poznaj rodzaje ledowych lamp przemysłowych, które znacząco obniżą rachunki za prąd w Twoim magazynie

Żarówki ledowe przemysłowe nowej generacji charakteryzują się niskim zużyciem energii,  a jednocześnie emitują większą ilość światła i nie osiągają tak wysokiej temperatury, jak tradycyjne żarówki przemysłowe. Powinny też posiadać stosunkowo niską wagę i umiarkowaną wielkość. Szacuje się, że ich zastosowanie pozwala uzyskiwać oszczędności firmom rzędu nawet kilkudziesięciu procent. Oprócz korzyści ekonomicznych poprawia się komfort pracy pracowników, zwiększona jest sprawność poruszania się pojazdami wewnątrz hal, co poprawia ogólnie bezpieczeństwo i wydajność.

Ogólne właściwości przemysłowych lamp ledowych

Oprócz oczywistych atutów, jak oszczędność czy dobry wpływ na wzrok, należy zwrócić uwagę na cechy, którymi  charakteryzują się tego rodzaju lampy. Są one proste w montażu, a praca przy nich to nie więcej niż zachowanie w czystości. Są odporne na specyficzne warunki pracy, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Przemysłowe lampy ledowe są zbudowane z wysokiej jakości materiałów przez znanych producentów. Poziom ich jakości i wytrzymałości przewyższa dotąd stosowane lampy przemysłowe. Wysoka jakość emitowanego światła możliwa jest dzięki wysokiej mocy.

 Przemysłowe lampy ledowe wewnętrzne

Lampy liniowe hermetyczne są przeznaczone do pracy w halach produkcyjnych. Montowane są bezpośrednio do sufitu albo są zawieszane przy pomocy aluminiowych linek. Lampy skonstruowane są w taki sposób, że mają bardzo szeroki zakres docierania światła, a jednocześnie ich blask nie oślepia, umożliwia to oświetlenie jednoczesne kilku stanowisk pracy. Ich hermetyczna, czyli stabilna i szczelna obudowa uodparnia je na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych, np. wilgoć czy obecność pyłów. Oprócz wykorzystania przy taśmach produkcyjnych przemysłowe lampy ledowe mogą być przeznaczone do laboratoriów lub zakładów przetwórstwa żywności.

Jeśli warunki pracy przedsiębiorstwa są specyficzne, np. podwyższone ryzyko pożaru w związku z pracą przy materiałach łatwopalnych warto zamontować lampy przemysłowe posiadające zabezpieczenia w postaci hartowanego szkła. Jest ono odporne na wyładowania elektrostatyczne, które mogą doprowadzić do wybuchu i jednocześnie diody LED wydzielają naturalne światło niezbędne przy zestawianiu jakichś skomplikowanych komponentów.

Przemysłowe lampy ledowe zewnętrzne

Lampy uliczne LED służą do oświetlania miejsc pracy na zewnątrz obiektów, czyli różnego rodzaju placów logistycznych, parkingów. Cechuje je wysoki wskaźnik CRI, który powoduje, że oświetlane przedmioty posiadają takie kolory, jakby były oświetlane naturalnym światłem słonecznym. Cecha ta jest szczególnie przydatna, kiedy prace prowadzone są nocą, postacie ludzkie i maszyny bardzo wyraźnie są odbijane wtedy na tle płaskich przestrzeni. Ponadto naturalność takiego oświetlenia powoduje, że jest ono o wiele bardziej przyjemne niż tradycyjne, rażące podświetlenie z lamp sodowych.

Lampy uliczne ledowe zawiesza się na masztach, na optymalnej wysokości, potrafią one wtedy oświetlić rozległą przestrzeń. Posiadają wysoki stopień szczelności, co powoduje ich bezawaryjną pracę w bardzo niesprzyjających warunkach, jak obfity deszcz albo srogi mróz.

Odpowiednia konserwacja przedłuży żywotność tych produktów, oczywiście przeprowadzana przez pracownika z uprawnieniami. Jej zakres ogranicza się do sprawdzania szczelności osłony lampy, kontrolowania miejsc pracy styków i dbania o czystość. Warto zdawać sobie sprawę, że lampy ledowe należą do wyspecjalizowanej grupy mechanizmów, których po zużyciu nie wolno wyrzucać do pojemników z odpadami ogólnymi, należy oddawać je w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych.