piątek, 26 kwietnia, 2024
Furminator a szczotka dla kota – co wybrać?

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup zwierzęcia domowego. Pewien brytyjski poeta George Bernard Shaw w swojej książce napisał Im bardziej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzęta. co wpisuje się po dziś dzień w ten sam sposób myślenia wielu młodych i starszych ludzi. W opiece nad zwierzętami bardzo ważny jest wybór odpowiedniego narzędzia, dzięki któremu będzie można właściwie o niego zadbać przy użyciu odpowiedniego narzędzia do czesania. Wśród produktów, do kosmetycznego można znaleźć szczotkę dla kota, a także furminator.

Furmonator a szczotka – różnice

Furminator to specjalna szczotka o specyficznym wyglądzie. Ma plastikową lub metalową rączkę, a na jej końcu znajdują się metalowe, odpowiednio wyprofilowane ząbki do wyczesywania sierści. Furminator często znajdziemy również pod nazwą „zgrzebło„. Furminator jest bardzo skutecznym narzędziem do usuwania tzw. podszerstka. Jego używanie daje bardziej zadowalające efekty niż czesanie psa zwykłą szczotką. Narzędzia tego typu, które dostępne są na rynku, umożliwiają pielęgnację sierści na najwyższym poziomie:usunięcie wypadającego, obumarłego podszerstka, zatroszczenie się o zdrowie psiej skóry, a także o to, by włos wyglądał na lśniący i zadbany.

Zasady działania szczotki dla zwierząt nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Jest to zazwyczaj forma uchwytu z osadzonym w nim włosiem, lub ewentualnie jeden lity przedmiot z „ząbkami” czy „kolcami” wykonanymi z gumy, które mają za zadanie usunąć martwą, wierzchnią sierść podczas wyczesywania. Szczotka ma jednak często zadanie głównie sprawiania przyjemności zwierzakowi – co nie zawsze można powiedzieć o furminatorze.

Co oczywiste, istnieje wiele rodzajów różnorakich furminatorów i szczotek, co daje olbrzymią wolność wyboru dla użytkowników. Przy wyborze tego produktu należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie aspekty. Ważne aby akcesorium dostosowane było do wielkości zwierzęcia oraz rodzaju i gęstości jego sierści.

Czym jest marka Fiboo?

Serwis fiboo.pl stawia nacisk przede wszystkim na ekologiczny sprzęt i recykling, a także zdrowe i bezpieczne materiały. Na powyższej stronie można znaleźć wszystko to, co niezbędne dla każdego wielbiciela i miłośnika psów i kotów. Jeśli ktoś poszukuje różnego rodzaju ekologicznych akcesoriów dla zwierząt, jak na przykład misek, mat i podkładów pod kuwetę dla kotów w konkurencyjnej i atrakcyjnej cenie – to powinien łatwo znaleźć tam to czego szuka. Fiboo to serwis dla wszystkich tych, którzy kochają czworonożnych przyjaciół .

 

Tekst Partnera: Fiboo.pl – ekologiczne akcesoria dla zwierząt