wtorek, 23 kwietnia, 2024
Jak planować rozwój kariery zawodowej jako menedżer?

Kariera zawodowa każdego menedżera jest podzielona na kilka etapów. Na każdym z nich możesz podjąć działania, które sprawią, że będziesz lepszym specjalistą w swojej dziedzinie. Najistotniejsze jest jednak kształcenie. Bez niego trudno jest mówić o rozwoju.

Rozwój kompetencji – 4 etapy, do których należy się przyłożyć

Wrodzone umiejętności zarządzania i przywództwa nie wystarczą, aby stać się profesjonalnym menedżerem. Trzeba zdobywać informacje na temat nowych technik zarządzania. Wymagana jest zarówno praktyczna, jak i teoretyczna wiedza, a zdobędziesz ją poprzez studia podyplomowe w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Zanim jednak przejdziemy do omówienia kierunków studiów, które warto wziąć pod uwagę w rozwijaniu kariery zawodowej, warto prześledzić 4 etapy rozwoju, które ściśle mogą wpłynąć na Twoje kompetencje.

  1. Nieświadome niekompetencje.
  2. Świadome niekompetencje.
  3. Świadome kompetencje.
  4. Nieświadome kompetencje.

Każdy, kto zaczyna działać w danej branży nie do końca zdaje sobie sprawę, jak mało wie. Wielu myśli, że są alfą i omegą. Im szybciej przekonasz się o swojej niewiedzy, tym lepiej dla Twojej kariery zawodowej. Warto od razu podjąć decyzję o nauce i samokształceniu. Zaowocuje to zdobywaniem świadomej wiedzy, którą wykorzystasz w zawodzie.

W miarę zdobywania doświadczenia, zobaczysz, od jak niskiego pułapu startowałeś, a na jakim poziomie obecnie jesteś. Bez koncentracji, wysiłku i ciężkiej pracy nie ma możliwości rozwijania kariery zawodowej.

Skuteczny menedżer w firmie – staniesz się nim po studiach podyplomowych

Studia podyplomowe na kierunku MBA Executive dostarczają wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy każdego menedżera. Kształtują odpowiedzialnego, efektywnego i kompetentnego lidera, który nie boi się żadnych wyzwań. Ma szeroką paletę kompetencji niezbędnych do rozwiązywania najtrudniejszych problemów.

Korzystając z programów menedżerskich opracowanych przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej możesz planować ścieżkę kariery zawodowej w oparciu o wiedzę, umiejętności i praktykę. Studia podyplomowe są świetnym miejscem do nawiązywania kontaktów biznesowych, budowania pewności siebie i weryfikowania dotychczas posiadanych tez. Obracasz się w świecie wypełnionym specjalistami, praktykami i teoretykami. Współpracujesz z najlepszymi z najlepszych.

Rozwój umiejętności menedżerskich to ciągły proces. Na żadnym etapie kariery zawodowej nie możesz się zatrzymać, jeżeli chcesz być najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie. Rynki światowe zmieniają się dynamicznie, pojawia się na nich coraz więcej trendów. Trzeba je śledzić, mieć w zanadrzu techniki wykorzystywania ich w zarządzanym biznesie. Tylko wiedza zdobyta na studiach pozwoli na działalność precyzyjną, a nie po omacku.

Nie daj się pochłonąć pracy na tyle, aby nie rozwijać się poprzez korzystanie ze studiów podyplomowych. Zrób wszystko, aby Twój rozwój kariery obejmował kształcenie na najlepszej uczelni w Polsce. To zaprocentuje w przyszłości.