wtorek, 23 kwietnia, 2024

Aranżacja biura, do którego wchodzą klienci i kontrahenci, może mieć duży wpływ na to, jak postrzegają oni Twoją markę. Dlatego zastanów się, jakie materiały zrobią dobre pierwsze wrażenie na osobach przekraczających próg biura. Proponujemy Ci np. marmur – ponadczasowy kamień naturalny, który sprawi, że biuro Twojej firmy będzie wyglądać naprawdę elegancko i profesjonalnie.

Dlaczego warto wykorzystać marmur do aranżacji przestrzeni biurowej?

Marmur to kamień naturalny, który od lat wykorzystywany jest bardzo chętnie w budownictwie i aranżacji wnętrz. Co sprawia, że jest to tak popularny materiał i dlaczego warto mieć go również w swoim biurze?

Przede wszystkim wygląda niezwykle elegancko i sprawia wrażenie luksusu. Jest to bardzo ważne w aranżacji przestrzeni biurowej, która jest wizytówką Twojej firmy. Ponadto marmur występuje w wielu wersjach kolorystycznych. Dlatego masz wiele możliwości, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Możesz postawić zarówno na klasyczne połączenie czerni i bieli, jak i różne odcienie szarości czy brązu. Ważne, aby kolor marmuru był spójny z biurowymi meblami, a także innymi dodatkami.

Oprócz walorów estetycznych jest to materiał mający wiele innych zalet. Sprawdzi się w biurze również ze względu na to, że jest trwały i odporny na uszkodzenia. Charakteryzuje się przy tym dużą porowatością. Jednak w przestrzeni biurowej nie jest to aż tak istotne, jak w przypadku marmurowych blatów w kuchni. Mimo wszystko, jeśli chcesz, aby zachował swój piękny wygląd, zadbaj o jego impregnację i właściwą pielęgnację.

Marmur na ścianę a może marmurowe płytki na podłogę?

Jak możesz wykorzystać ten ponadczasowy kamień naturalny do aranżacji przestrzeni biurowej? Pomysłów na to jest wiele. Jednym z nich jest wyłożenie podłogi płytkami wykonanymi z marmuru. Stawiasz na nowoczesne rozwiązania? W takim razie możesz zdecydować się na podłogę w odcieniach bieli. Będzie doskonale komponować się np. z czarną skórzaną sofą, fotelami, czy regałami na książki.

A może szukasz czegoś pomiędzy klasycznym połączeniem czerni i bieli? Jeśli tak, w sprzedaży dostępne są również płytki marmurowe w eleganckich odcieniach szarości. Możesz wyłożyć nimi zarówno podłogę, jak i ścianę. Na tle koloru szarego świetnie prezentują się zarówno czarne meble, jak i te w intensywnych odcieniach granatu i zieleni.

Niektórzy rezygnują z położenia marmuru na ścianę lub podłogę ze względu na cenę tego materiału. Pamiętaj jednak, że jakość materiałów, jakich użyjesz do aranżacji przestrzeni biurowej, wpływa na postrzeganie marki. Dlatego biuro, gdzie prowadzone są różne spotkania biznesowe to miejsce, gdzie powinny pojawić się materiały najwyższej jakości.

A co jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą i nie możesz na razie pozwolić sobie na większe wydatki? W takiej sytuacji nie musisz wcale rezygnować z eleganckiego marmuru! Istnieje dobre wyjście z tej sytuacji – połącz kamień naturalny z innym materiałem.