wtorek, 23 kwietnia, 2024
Odmień swoją starą kanapę, kupując narzutę bawełnianą!

Masz już dość swojej starej i przetartej kanapy, a nie chcesz wydawać fortuny na nowe meble? Narzuta na łóżko to dla Ciebie idealne rozwiązanie!

Kanapa to jeden z najczęściej użytkowanych przez nas mebli. To właśnie na niej bowiem śpimy, pijemy kawę, przyjmujemy gości i oglądamy telewizję. Nie dziwi więc nikogo fakt, że po kilku latach na kanapie pojawiają się liczne przetarcia i przebarwienia, które znacząco obniżają wartość estetyczną naszego wysłużonego mebla. Na szczęście istnieje sposób, dzięki któremu bez trudu odświeżymy kanapę w zaledwie kilka minut.

Jak odmienić wygląd starej kanapy nie wydając przy tym fortuny?

Narzuta bawełniana w modnym kolorze to idealne rozwiązanie dla każdej kanapy, na której dostrzec możemy już znaki czasu.  Dzięki niej jesteśmy bowiem w stanie skutecznie ukryć ślady użytkowania, a jednocześnie nadać naszemu wnętrzu zupełnie nowy charakter. Ponadto, rozwiązanie to jest niezwykle oszczędne, co pozwala nam na częstą zmianę aranżacji w zależności od pory roku lub naszego nastroju. Dodatkowo dzięki narzucie bawełnianej możemy uzyskać nie tylko nowy wygląd naszej kanapy, ale również komfort jej użytkowania, bowiem naturalna bawełna zapewnia idealną miękkość oraz przyjemność w dotyku.  Do swojej odmienionej kanapy możesz również dodać poduszki dekoracyjne w modnych wzorach, które zapewnią Ci idealne dopełnienie nowej aranżacji salonu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru narzuty bawełnianej?

Wbrew pozorom wybór idealnej narzuty bawełnianej wcale nie jest taki prosty. Na szczęście przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie Ci podjąć niniejszą decyzję.

Po pierwsze: Jakość. Wybierając narzutę dla swojej kanapy, należy zapoznać się z jej składem. Większość dostępnych na rynku produktów wykonana jest ze średniej jakości materiałów, które szybko ulegają zniszczeniu, a dodatkowo mogą wywołać liczne podrażnienia na Twojej skórze. Jedynie 100% bawełna jest w stanie zapewnić Ci niezastąpiony komfort użytkowania oraz wygląd, o którym marzysz.

Po drugie: Rozmiar. Przed zakupem narzuty bawełnianej na Twoją kanapę należy dokładnie sprawdzić jej wymiary. Narzuta powinna starannie zakrywać cały mebel, dzięki czemu będziesz w stanie ukryć wszystkie jego niedoskonałości.

Po trzecie: Design. Staraj się zwrócić szczególną uwagę na wzór oraz kolor wybieranej narzuty. Zadbaj o to, aby pasowała ona do wnętrza i razem z nowymi poduszkami stanowiła jego wyjątkową ozdobę.  Pamiętaj również, że na ciemnych kolorach łatwiej jest dostrzec kurz oraz pierwsze ślady użytkowania.

Po czwarte: Łatwość w utrzymaniu czystości. Do swojego salonu wybierz narzutę bawełnianą, którą bez trudu będziesz mógł wyprać w pralce, dzięki temu skutecznie oczyścisz ją z wszelkich zabrudzeń oraz kurzu.

Jak dbać o narzutę bawełnianą?

Jeśli chcesz zachować nienaganny wygląd swojej narzuty, staraj się unikać częstego prania. W zamian za to przynajmniej raz w tygodniu oczyszczaj narzutę z nadmiaru kurzu poprzez jej wytrzepywanie oraz wietrzenie na świeżym powietrzu. Pierz narzutę w pralce przy użyciu delikatnego płynu do zmiękczania tkanin, a następnie susz ją poprzez równomierne rozłożenie na suszarce w domu lub na świeżym powietrzu. Ponadto, zadbaj o to, aby dokładnie wyprasować wszelkie powstałe na narzucie zagięcia, wówczas Twoja kanapa będzie prezentować się naprawdę pięknie.

Narzuta bawełniana to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które pragną odmienić swoje wnętrze bez wydawania fortuny. Mamy nadzieję, że dzięki powyższym informacjom również Ty przekonasz się do tego pomysłu!

Źródło: Madley.pl – Narzuty do sypialni