Minęły już czasy monopolizacji jednego programu, w którym można było wykonywać prezentacje multimedialne. Prezi jest programem umożliwiającym tworzenie prezentacji w interaktywnej w przestrzeni, w której porusza się kamera. Ważny jest nietuzinkowy pomysł, który wyróżni prezentację i przyciągnie uwagę odbiorców. Umiejętne wykorzystanie możliwości tego programu sprawi, że efekt końcowy przerośnie oczekiwania. Dowiedz się, dlaczego prezentacje tworzone w Prezi są takie wyjątkowe!
Program Prezi- co zrobić aby móc w nim tworzyć?
W zamyśle program Prezi został stworzony przez architekta, jako intuicyjne narzędzie , w którym można będzie zaprezentować wizualną opowieść oraz podzielić się nią z innymi użytkownikami, poprzez łatwe udostępnianie.
Przy tworzeniu prezentacji w Prezi przyda się podstawowa znajomość języka angielskiego, aby bezproblemowo obsługiwać system. Są dwie możliwości korzystania z programu: przez przeglądarkę internetową lub aplikację. W każdej z opcji konieczna jest rejestracja.
Program oferuje kilka płatnych pakietów do wyboru- wersje: Enjoy, Pro, Pro Plus i jeden pakiet bezpłatny. Jednak prezentacje tworzone w bezpłatnej, publicznej wersji programu Prezi będą widoczne dla innych użytkowników- nie tylko do przeglądania ale także do edycji.
Tym, którzy nie chcą płacić za dostęp do platformy Prezi oraz cenią sobie prywatność polecamy skorzystanie z usług firmy zajmującej się profesjonalnym tworzeniem prezentacji multimedialnych w Prezi i nie tylko. W ten sposób można zyskać nie tylko oryginalną, fachowo przygotowaną prezentację ale także wiele czasu, który trzeba by było poświęcić na opanowanie obsługi programu.
Prezi- interaktywne możliwości na miarę XXI wieku
Istotą programu Prezi jest tworzenie tak zwanych map myśli. Ważny jest przemyślany plan rozmieszczenia konkretnych tekstów lub elementów. Ma on za zadanie intuicyjnie, za pomocą animacji i przejść, prowadzić odbiorcę do następnej części prezentacji Prezi. Do łączenia poszczególnych informacji wykorzystuje się najczęściej strzałki i linie.
Aby przygotować prezentację online w Prezi należy wybrać schemat: gotowy lub pusty – tworzony przez użytkownika od początku. W Prezi wykorzystuje się efekt zoom (ZUI), służący do powiększania i zmniejszania elementów prezentacji oraz przechodzenia pomiędzy jej elementami w przestrzeni 2,5 D. Za pomocą tej opcji tworzy się przejścia do następnych etapów prezentacji Prezi.
Zalety tworzenia prezentacji w Prezi
Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie prezentacji multimedialnej właśnie w tym programie? Program Prezi, bez wątpienia został skonstruowany z zamysłem kreatywnym. Zalety, które posiada, umożliwiają stworzenie wyjątkowej prezentacji multimedialnej. Należą do nich:
- Nowoczesne podejście graficzne, które daje użytkownikom możliwość dużej interaktywności. Doskonale sprawdza się przy przedstawianiu wykresów, zależności i filmików. Można dodawać muzykę, podkłady dźwiękowe, video i animacje.
- Akcje, które przykuwają i koncentrują uwagę odbiorcy.
- Niesamowity efekt przy prezentowaniu na żywo, dzięki budowaniu zainteresowania odbiorcy. Doskonale sprawdza się w połączeniu z tablicą interaktywną – efekt zoom może być w pełni wykorzystany i doceniony.
- Możliwość zaimportowania plików z dysku i udostępniania go innym. Wystarczy wysłać link do strony, a jego adresat będzie mógł przeglądać oraz edytować prezentację Prezi.
- Opcję zapisywania bardzo małych ilości informacji.
Reasumując, prezentacje Prezi są ciekawą alternatywą na rynku programów do tworzenia prezentacji. Schemat działania jest oparty o budowanie map myśli, które prowadzą słuchacza przez poszczególne informacje, w interesujący i czasem zaskakujący sposób. Dzięki funkcji ZUI, można dowolnie powiększać i pomniejszać poszczególne części prezentacji. Płynne przejścia i ciekawe akcje, które dzieją się na ekranie to smakowity kąsek dla osób znudzonych klasycznymi rozwiązaniami. Nie każdy jednak ma pomysł na kreatywną i wyjątkową prezentację. Dlatego warto jest oddelegować to zadanie specjalistom od tworzenia prezentacji multimedialnych.
Źródło: Tworzenie prezentacji