wtorek, 23 kwietnia, 2024
Kamery bezprzewodowe – czy sprawdzą się na zewnątrz?

Każdy z nas powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest zainwestowanie z system monitoringu, który nie tylko działa zabezpieczająco, ale pełni również ważną rolę prewencyjną. Wśród dostępnym na rynku zestawów znajdują się również systemy bezprzewodowe. Warto zastanowić się nad tym, czym cechuje się kamera bezprzewodowa oraz czy model ten, sprawdzi się w użytkowaniu zewnętrznym. Sprawdźmy.

Czym są kamery bezprzewodowe?

Jak sama nazwa wskazuje, to elementy systemu monitoringu, do których podłączenia nie wykorzystuje się specjalnego okablowania. Ten typ kamer swoje działanie opiera na podłączeniu do sieci bezprzewodowej i za jej pomocą kamery wraz z rejestratorem tworzą cały system. To skuteczne i proste w montażu rozwiązanie, które sprawdza się przede wszystkim w zestawach zabezpieczających: domy, mieszkania, biura, posesje, czy też małe sklepy. Atutem tych kamer jest prostota i szybkość montażu, a także niskie koszty zakupu i eksploatacji. Z drugiej strony, do poprawnego działania potrzebują stabilnej sieci WiFi, która nie będzie zakłócana przez przeszkody. Choć to kamery bezprzewodowe, to jednak potrzebują stałego zasilania, aby mogły prawidłowo działać. W trakcie projektowania systemu opartego o ten typ produktów, warto o tym pamiętać.

Czy kamery bezprzewodowe sprawdzą się na zewnątrz?

W internecie możemy spotkać wiele mitów dotyczących tego, że kamer bezprzewodowych nie można wykorzystywać na zewnątrz. Oczywiście, że tak nie jest. Kamera bezprzewodowa zewnętrzna będzie dobrym wyborem dla osób, które chcą zwiększyć kontrolę nad tym, co dzieje się w pobliżu ich: posesji, domu lub biura. Kluczem jest wybranie na rynku produktu, który jest przystosowany do wykorzystywania zewnętrznego. Będzie on charakteryzował się solidnością wykonania oraz metalową obudową, która jest odporna na intensywną eksploatację oraz działanie warunków atmosferycznych.

Ponadto modele zewnętrzne bardzo często posiadają własne zasilanie, co znacznie ułatwia ich montaż, a także późniejszą eksploatację w dłuższej perspektywie. Dobrym wyborem będzie kamera zewnętrzna bezprzewodowa z rejestratorem, która stworzy zestaw szyty na miarę potrzeb użytkowników prywatnych i biznesowych. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości w procesie zakupowym, to warto skonsultować rekomendowany system zabezpieczeń ze specjalistami, którzy na co dzień zajmują się projektowaniem i wdrażaniem takich zestawów.

Monitoring bezprzewodowy oparty na sieci WiFi – zalety

Jeżeli wybierzesz optymalnie i dostosujesz parametry i jakość kamery bezprzewodowej do swoich potrzeb, to taki monitoring może dać Ci wiele korzyści. Oczywiście na początku rozróżnij modele przeznaczone do użytkowania wewnętrznego od tych, które z powodzeniem można eksploatować w warunkach zewnętrznych. Do głównych zalet monitoringu bezprzewodowego należą:

  • łatwi i szybki montaż;
  • niższe koszty instalacji systemu (brak okablowania, potrzeby kucia w ścianach);
  • podgląd widoku z kamery przez 24h na dobę na urządzeniach mobilnych i komputerach;
  • alarmy na telefon;
  • łatwe skalowanie systemu;
  • mobilność kamer.

To wszystko sprawia, że bezprzewodowe kamery cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród świadomych klientów.