wtorek, 2 lipca, 2024
Przede wszystkim precyzja – maszyny sitodrukowe Sakurai MAESTRO

Maszyny sitodrukowe japońskiej firmy Sakurai odznaczają się najwyższą precyzją druku. Sprawdzają się zarówno w poligrafii, jak i w przemyśle. Te urządzenia umożliwiają drukowanie na różnych podłożach, m.in. papierze, folii, tekstyliach czy ceramice. Co warto o nich wiedzieć?

Zastosowanie maszyn sitodrukowych Sakurai

Maszyny sitodrukowe Sakurai cieszą się dużą popularnością – coraz więcej drukarni decyduje się na ich zakup. Są to nowoczesne i dokładne urządzenia, których używa się do lakierowania UV, druków komercyjnych i przemysłowych. Gwarantują jednakową dokładność druku i grubość nakładanej farby. Maszyny MAESTRO Sakurai sprawdzają się w druku m.in.:  paneli, obwodów drukowanych, tekstyliów, tabliczek znamionowych, membran, transkrypcji, druku zabezpieczeń.

Charakterystyka wybranych modeli Sakurai MAESTRO

Na rynku dostępne są maszyny sitodrukowe firmy Sakurai, które są dostosowane do pracy z materiałem o różnej grubości i formacie, wśród nich można wyróżnić:

  • Sakurai MAESTRO A (stop-cylinder) – ultraprecyzyjna maszyna, wyposażona w stop-cylinder; drukuje na podłożu o grubości od 0,05 do 0,8 mm i formacie od 350  x 270 mm do 800 x 550 mm z prędkością od 400 do 4000 arkuszy na godzinę (z opcją front pick-up drukuje 400-3000 arkuszy na godzinę).
  • Sakurai MAESTRO SD (stop-cylinder) – drukuje na arkuszach grubości od 0,05 do 0,8 mm i formacie od 350 x 270 mm do 800 x 550 mm z prędkością 100 – 2000 arkuszy na godzinę,
  • Sakurai MAESTRO MF-80V – maszyna stanowi połączenie automatycznego nakładania (typu „front pick-up”) i płaskiej jednostki drukującej; drukuje na podłożu o grubości od 0,1 do 3,0 mm i formacie od 350 x 270 mm do 800 x 600 mm, prędkość drukowania wynosi od 650 do 1000 arkuszy na godzinę,
  • Sakurai Maestro MS-80AII – drukują na podłożu o grubości od 0,05mm do 0,8 mm i formatach od 350 x 270 mm do 800 x 550 mm z dokładnością cylindra do 0,01 mm przy prędkości od 800 do 4000 arkuszy na godzinę.

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w maszynach sitodrukowych firmy Sakurai

Wszystkie maszyny sitodrukowe Sakurai charakteryzują się wysoką precyzją druku przy jednocześnie dużej szybkości drukowania. Dobra jakość druku jest możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, takich jak:

  • cylinder zatrzymujący (model Sakurai MAESTRO A i MAESTRO SD) – dzięki niemu podłoże jest chwytane tylko wtedy, gdy cylinder się zatrzymuje – nie ma możliwości ruchu arkusza podczas drukowania. Na rynku dostępne są dwa rodzaje maszyny sitodrukowej Sakurai (ze stop-cylindrem) – przeznaczone do drukowania arkuszy w formacie B1 i B2,
  • funkcja ruchu poklatkowego (ang. stop motion) – arkusz zostaje zadrukowany dopiero, gdy zostanie przytrzymany za pomocą chwytaka oraz kiedy cylinder się zatrzyma. Dzięki temu wyeliminowana zostaje możliwość przesunięcia podłoża.

Dodatkową zaletą maszyn sitodrukowych Sakurai MAESTRO jest gwarancja najwyższej jakości zdobień podczas nadruku na arkuszach z nadrukiem offsetowym (uszlachetnianie druku stanowi integralną część urządzenia).

Wszystkie atuty maszyn sitodrukowych MAESTRO Sakurai  sprawiają, że urządzenia te zyskały w ostatnich latach uznanie drukarzy. Ponadto są łatwe w obsłudze – wyposażone zostały w zintegrowany system elektroniczny i panel sterująco-diagnostyczny umożliwiający regulację mechanizmów podawania oraz prowadzenia arkuszy.