Każda praca zawodowa oddziałuje na postawę ciała. Męcząca praca fizyczna może powodować bóle kręgosłupa czy stawów, tak samo jak praca w ciągłej pozycji stojącej lub siedzącej. Problemy potęgują źle dobrane krzesła lub buty. Zmaganie się z bólem skłania do wizyty u masażysty, którego wiedza i doświadczenie przynoszą pacjentowi ulgę. Zwykłe kremy czy ćwiczenia gimnastyczne wykonywane w domu nie mają takiej skuteczności, dlatego zapotrzebowanie na masażystów wzrasta zarówno w małych, jak i większych miejscowościach. Ale czy bóle i problemy z postawą to jedyne powody, dla których decydujemy się na masaż?
Najważniejsze powody, dla których warto iść na masaż
Powodem do pójścia na masaż mogą być też wszelkiego rodzaju napięcia mięśniowe. Nasz organizm może być przeciążony nie tylko przez wykonywanie pracy zawodowej, ale też obowiązki wykonywane w domu i ogrodzie. Przy nierozciągniętym ciele, niewłaściwe postawy ciała sygnalizują problem w postaci kłucia lub usztywnienia. Pójście na masaż może przynieść ukojenie.
Współcześnie coraz więcej osób szuka różnych źródeł przyjemności i podniesienia poziomu energii. Masaż jest jednym ze sposobów – działa relaksacyjnie i odprężająco. Techniki masażu poprawiają również krążenie krwi, co oddziałuje na lepszą przemianę materii, dotlenienie i opóźnianie procesów starzenia skóry. Masaż wpływa więc na wygląd – niektóre rodzaje likwidują cellulit i redukują zmarszczki mimiczne, w tym np. bruzdy nosowo-wargowe. Poprzez profesjonalne uciskanie ciała, następuje lepsze wchłanianie składników zawartych w kremach i balsamach pielęgnacyjnych.
Zapotrzebowanie na masażystów
Masażyści szybko znajdują pracę w miejscach rehabilitacyjnych, gabinetach kosmetycznych oraz ośrodkach SPA. Są potrzebni na obozach sportowych i w klinikach otwieranych z myślą o mieszkańcach miast. Zastosowanie masażu dotyczy też strefy medycznej – specjalne techniki wykorzystuje się między innymi w pediatrii, neurologii i ginekologii. Po wizycie u masażysty, pacjenci odzyskują nie tylko dobre samopoczucie fizyczne, ale też psychiczne. Doświadczenie ulgi daje motywację i chęci do działa. Pozwala także wrócić do swobodnej pracy niezależnie od tego czy wymaga ona pełnej aktywności fizycznej, czy jest realizowana przy biurku.
Kurs masażu
Oferty kursu masażu koncentrują się na nauczaniu najskuteczniejszych technik w zależności od partii mięśniowych i występujących dolegliwości. Uczestnicy opanowują zarówno klasyczne metody, jak i nowoczesne, wprowadzane przez doświadczonych specjalistów. Zapoznają się z warunkami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz samego masażu. Poza praktyką, dużo uwagi poświęca się również teoretycznej wiedzy. Wśród grona osób prowadzących kursy znajdują się przede wszystkim fizjoterapeuci, rehabilitanci oraz dydaktycy. Ukończony kurs masażysty jest wystarczający, by pracować w zawodzie. Daje uprawienia do wykonywania masażu i stanowi podstawę do rozwoju dalszej ścieżki zawodowej.
Zapotrzebowanie na masażystów będzie wzrastało nie tylko z powodu schorzeń zdrowotnych, ale też ze względów estetycznych. Fizjoterapeuci i masażyści mogą być spokojni o zatrudnienie i rozwój kariery zawodowej.