środa, 19 czerwca, 2024
Wyposażenie domku mobilnego – nowoczesność i funkcjonalność

Często kiedy ktoś mówi o domkach na kółkach, wyobraźnia podsuwa nam wizję ciasnej klitki obudowanej białym sidigiem, z małymi oknami i wąskimi drzwiami. A wnętrze? Kanapy w kwiaty, błyszczące szafki w kuchni i malutka lodówka. O udogodnieniach i nowoczesnych sprzętach nawet nie pomyślimy. Tymczasem domki mobilne to tak naprawdę nowatorskie i funkcjonalne konstrukcje nieustępujące w niczym współczesnym wnętrzom.

W domku mobilnym to projekt gra główną rolę

Producenci domków mobilnych oferują gotowe projekty albo domki mobilne na miarę, jednak zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku mamy mniejszy lub większy wpływ na formę naszego przyszłego domku. Rozmieszczenie i wielkość okien, drzwi, układ i ilość pomieszczeń, panele zewnętrzne… wszystko to oddziałuje na ogólny wygląd budynku. Pamiętaj, że im większe okna, tym przestronniejsze będzie wydawać się wnętrze. Panele zewnętrzne wyglądem przypominające drewna nadadzą mu rustykalnego, a jednocześnie eleganckiego charakteru. Przestrzeń można powiększyć również, dobudowując do domku mobilnego taras. Równie istotne są materiały wykończeniowe wnętrza domku na kółkach. Zastanów się, jak wykończyć ściany – optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie paneli ściennych MDF albo PCV. Są odporne na zabrudzenia i niezwykle wytrzymałe, a ich przyjemne kolory ocieplą każde wnętrze. Drugim ważnym elementem jest podłoga. Tu w grę wchodzi zazwyczaj praktyczna wykładzina PCV albo winylowe panele. 

Ty odpoczywaj – sprzęty zrobią za Ciebie wszystko

Polowe warunki i domek mobilny nie idą ze sobą w parze. Dzięki podłączeniu do mediów miejskich będziesz mógł pozwolić sobie na liczne udogodnienia. Oczywiście na pierwszym miejscu najważniejsze potrzeby – podstawowe wyposażenie kuchni i łazienki. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć w tych pomieszczeniach dodatkowe sprzęty. W kuchni, oprócz zlewu, okapu, płyty indukcyjnej, lodówki, czy też piekarnika, możesz również umieścić zmywarkę. W łazience standardem jest kabina prysznicowa z baterią, umywalka i toaleta, ale możesz wyposażyć ją również w  pralkę, bidet czy pisuar. Tym samym Twój domek mobilny zmieni się we w pełni dostosowaną do Twoich potrzeb budowlę!

Detale wieńczą dzieło

Nie bez kozery mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Nic bowiem nie nada wnętrzu elegancji, uroku czy intymności tak jak drobiazgi rozmieszczone w poszczególnych pomieszczeniach. Oprócz szczegółów wyposażeniowych – wazonów, obrazków, czy też kwiatów nie należy zapominać o odpowiednim oświetleniu wnętrza domku na kółkach. Obecnie bardzo popularnym (i ekologicznym!) rozwiązaniem jest energooszczędne oświetlenie LED. Pamiętaj, że powinno ono znajdować się również nad drzwiami wejściowymi!

Trochę szaleństwa nie zaszkodzi

W zależności od Twoich oczekiwań, domek mobilny na miarę możesz wyposażyć w jeszcze inne udogodnienia. Jeśli marzysz o feriach zimowych spędzanych na odludziu, może zdecydujesz się na kominek elektryczny? Unikającym słońca przydadzą się rolety, które zaciemniają wnętrze i chronią przed światłem słonecznym, albo markiza zewnętrzna, zacieniająca taras. Dla zimnolubnych natomiast bardzo przydatna będzie klimatyzacja. Jeśli zaś na pierwszym miejscu stawiasz rolety antywłamaniowe, skutecznym rozwiązaniem będzie zainstalowanie rolet antywłamaniowych.

Jak widzisz, domek mobilny może być nie tylko funkcjonalny i nowoczesny, ale również wygodny i po prostu pięknie wykończony. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem własnego, nie czekaj – zadzwoń do producenta domków na kółkach, umów się na spotkanie i przedstaw swoje oczekiwania. Firmy produkujące domki z pewnością odpowiedzą na Twoje potrzeby.

Źródło: Ecomobilehome – producent mobilnych domków holenderskich całorocznych