Zdarzyło Ci się wykonać tatuaż, który teraz jest dla Ciebie wstydliwy? Bardzo chcesz się go pozbyć lub skutecznie ukryć? W dzisiejszych czasach to nie problem, gdyż istnieje wiele metod maskowania lub usuwania tatuaży. Możliwe jest to nawet w sytuacji, gdy wzór jest kolorowy i zajmuje sporą powierzchnię ciała.
Jak zamaskować tatuaż?
Jeśli lubisz swój tatuaż, ale nie chcesz go eksponować na rozmowie o pracę, na ślubie czy będąc w odwiedzinach u babci, możesz ukryć go w szybki i mało inwazyjny sposób.
Bardzo pomocne w tym przypadku mogą okazać się kosmetyki kamuflujące o dużej mocy krycia, które używane są do maskowania rozległych blizn, stanów chorobowych czy właśnie tatuaży. Kosmetyki, które znajdują się w ofercie firm charakteryzatorskich, cechują się dużą trwałością i dobrą pigmentacją. Korektory, kamuflaże czy pudry nakładane bezpośrednio na skórę powinny jak najbardziej stapiać się z jej naturalnym kolorem. Przed ich użyciem zaleca się wykonanie peelingu i nawilżenie skóry, za pomocą produktu o lekkiej formule, który nie zostawia tłustego filtra. Kosmetyki najlepiej wklepywać palcami lub przy użyciu wilgotnej gąbeczki. Po aplikacji korektora lub kamuflażu warto utrwalić go transparentnym pudrem lub innym kosmetykiem o właściwościach utrwalających.
Popularnym sposobem na tymczasowe zamaskowanie tatuażu jest użycie specjalnych plastrów. Są one powszechnie dostępne, niedrogie i łatwe w użyciu. Aby zakryć tatuaż wystarczy nakleić plaster na uprzednio oczyszczoną i poddaną peelingowi skórę. Warto jednak pamiętać, iż tego typu rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku dużych wzorów.
Usuwanie tatuażu
Jeśli posiadany przez ciebie tatuaż to błąd młodości budzący wstydliwe lub nieprzyjemne skojarzenia, możesz zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej i po prostu go usunąć.
Aparatura, której działanie oparte jest na technice laserowej, stosowana jest do usuwania tatuaży od dawna. Jednak wcześniej możliwe było likwidowanie wyłącznie tatuaży utrzymanych w czarno-białej kolorystyce. Obecnie osiągalne jest usuwanie tatuaży, niezależnie od użytych barwników. Każdy pigment ma bowiem inny skład chemiczny i wymaga nieco odmiennego oddziaływania laserów. Konkretny barwnik poddany działaniu lasera zmienia się w pył i może być bezproblemowo usunięty. Jest to rozwiązanie mało inwazyjne, gdyż na skórze nie tworzą się blizny.
W zależności od wielkości tatuażu, jego pigmentacji, gęstości czy kolorytu skóry w klinice dobrana zostanie odpowiednia aparatura i głowice. Usuwanie tatuażu odbywa się przy zastosowaniu znieczulenia, a najlepsze ośrodki zapewniają również nawiew zimnego powietrza, który dodatkowo pomaga uśmierzyć ból. Sam zabieg odczuwalny jest jako chwilowe parzenie, kłucie i szczypanie.
Nie mogą przystąpić do niego osoby po kuracji witaminą A, z chorobami skóry lub opalenizną. Natomiast efekty uzależnione są od wielu czynników takich jak intensywność wykorzystanego barwnika i jego skład chemiczny, miejsce usytuowania tatuażu czy wielość wzoru.
Jeżeli więc zmagasz się z niechcianym tatuażem, warto sięgnąć po plastry lub kosmetyki kamuflujące. W sytuacji, gdy ich stosowanie okaże się zbyt uciążliwe i nie wystarczające, możesz również rozważyć wizytę w specjalistycznej klinice medycyny estetycznej i poddać się zabiegowi laserowego usuwania tatuażu.
Inspirowane: klinikakrajewski.pl – medycyna estetyczna Warszawa