wtorek, 23 kwietnia, 2024
Praca dla par za granicą – sprawdź, co oferuje Holandia

Decyzja o wyjeździe zarobkowym za granicę bywa ciężka z powodu rozłąki z najbliższymi. Dylemat dotyczący wyjazdu rozgrywa się pomiędzy chęcią zarobku z jednej strony, a tęsknotą za najbliższymi z drugiej. Warto wiedzieć, że nie zawsze do wyboru są tylko te dwie opcje. Niezwykle popularne i często oferowane przez zagranicznych pracodawców są oferty pracy dla par. Jakie kraje dają taką możliwość? Gdzie warto wyjechać i jak wygląda praca dla par za granicą?

Praca dla par w Holandii – na jakie oferty można liczyć?

Zarówno internet, jak i biura pośrednictwa pracy pękają w szwach od ofert pracy w Holandii. Dla kandydatów dostępne są propozycje z wielu różnych branż, dla osób z różnorodnym doświadczeniem i wykształceniem oraz z bardzo zróżnicowanym wynagrodzeniem. Pomimo tego bogactwa ofert największą popularnością i niesłabnącym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszą się oferty pracy w ogrodnictwie. Może ją podjąć niemal każdy, niezależnie od posiadanego wykształcenia czy doświadczenia. Oferty pracy w ogrodnictwie chętnie wybierają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a z tego względu jest to najlepsza opcja dla każdego, kto chce wyjechać w parze. Praca nie jest szczególnie ciężka, a dodatkowo daje dużo satysfakcji. Ponadto możliwość pracy w ogrodnictwie w Holandii istnieje przez cały rok. W okresie wiosenno-letnim nie brakuje ofert pracy pod gołym niebem, z kolei w czasie jesienno-zimowym można podjąć pracę w ogrodnictwie szklarniowym.

Praca dla par za granicą

Możliwość wyjazdu dla par do pracy za granicą jest doskonałą opcją dla par obawiających się rozłąki. Najczęściej na długoterminowe kontrakty decydują się bezdzietne młode małżeństwa czy pary pozostające w związkach nieformalnych. Nie zmienia to faktu, że pary mające pod opieką dzieci również mogą zdecydować się na wspólny wyjazd do pracy za granicą, ale w takiej sytuacji częściej decydują się one na kontrakty sezonowe. Ważne jest to, że możliwość pracy dla par za granicą jest otwarta dla osób w każdym wieku i niezależnie od statusu formalnego związku. Posiadanie dzieci również nie stanowi problemu dla zagranicznego pracodawcy, ale jest oczywiste, że pociechom należy zapewnić odpowiednią opiekę w kraju.

Praca dla par za granicą jest szczególnie dobrym rozwiązaniem, jeśli para zdecyduje się na ofertę zatrudnienia z zakwaterowaniem. Biuro pośrednictwa pracy wybiera odpowiednią ofertę pracy, która nadaje się zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Następnie organizuje wspólny przejazd i wspólne zakwaterowanie. Pozwala to parze, po godzinach pracy, spędzać w swoim towarzystwie maksymalną ilość czasu. Dodatkowo często sama praca wykonywana jest w bezpośrednim sąsiedztwie. Praca dla par może zostać również tak zaplanowana przez koordynatora, aby zmiany obu partnerów pokrywały się i aby nie mijali się oni w drodze do pracy i z pracy. Oprócz wszystkich tych niewątpliwych korzyści nie bez znaczenia pozostaje aspekt materialny. Zdecydowanie lepiej dla wspólnego budżetu, kiedy zasilają go zagraniczne zarobki obu partnerów. Taka organizacja zarobków i oszczędzania pozwala odłożyć zdecydowanie większą sumę pieniędzy niż gdy na pracę za granicą zdecyduje się tylko jeden z partnerów. I bez znaczenia jest tutaj kwestia, czy będzie to tylko praca tymczasowa, czy długoterminowy kontrakt z holenderskim pracodawcą. W obu tych wariantach wybór ofert pracy dla par jest szeroki. Warto rozważyć taką opcję, dokładnie przyjrzeć się warunkom i wspólnie przedyskutować możliwość pracy dla par za granicą.

Źródło: Beyond Resources – agencja pośrednictwa pracy za granicą