środa, 24 kwietnia, 2024
Prezerwatywy z wypustkami – dlaczego warto?

Stosowanie mechanicznych środków antykoncepcji to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych sposobów zapobiegania ciąży. Są także skutecznym rozwiązaniem przeciw przenoszeniu chorób drogą płciową. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów prezerwatyw, które różnią się budową i sposobem ich wykończenia. Wśród nich znajdują się m.in. prezerwatywy z wypustkami. Czy warto je stosować?

Prezerwatywy z wypustkami – czym są?

Produkty te charakteryzują się oryginalnym wykończeniem. Na powierzchni prezerwatywy znajdują się wypustki, które docelowo mają zapewnić większą stymulację pochwy i wzmacniają doznania erotyczne obojga partnerów. Jednocześnie zachowują przy tym wysokie właściwości środka antykoncepcyjnego, co jest ich podstawową funkcją. Zanim prezerwatywy z wypustkami trafią na rynek, muszą przejść szereg rygorystycznych testów i spełnić najwyższe normy bezpieczeństwa.

Niektóre modele prezerwatyw z wypustkami stworzono w ten sposób, aby kontrolowały i opóźniały moment szczytowania u mężczyzn. Dzięki temu zbliżenie będzie trwało dłużej i będzie bardziej satysfakcjonujące dla obojga partnerów.

Budowa kondomów z wypustkami

Prezerwatywy z wypustkami mogą być produkowane z lateksu oraz z materiałów niebędących lateksem. Najczęściej posiadają około 0,07 mm grubości, a na ich ściankach znajdują się wypukłości w formie wypustek, które mają od 1 do 3 mm średnicy. W zależności od producenta i modelu prezerwatywy wypustki mogą znajdować się w jej wybranych miejscach lub na całej powierzchni. Te elementy budowy kondoma dodatkowo stymulują boczne, tylną oraz przednią ściankę pochwy i punkt G.

Na rynku znajdziesz także prezerwatywy prążkowane z wypustkami i kondomy z wypustkami i benzokainą. Te ostatnie mogą mieć negatywne działanie na znieczulenie członka oraz mają większą podatność do zsuwania się w sytuacjach, gdy pochwa partnerki nie jest wystarczająco nawilżona. Może to wpłynąć na mniejszą skuteczność prezerwatyw jako środka antykoncepcji. Wśród klientów dużym zainteresowaniem cieszą się różne rodzaje prezerwatyw Durex, wśród których znajduje się wiele modeli z wypustkami.

Czy warto używać prezerwatyw z wypustkami?

Osoby poszukujące nowych doznań erotycznych powinny zastanowić się nad zakupem i wypróbowaniem wysokiej jakości prezerwatyw z wypustkami. W przypadku tego środka antykoncepcji wiele zależy od indywidualnych preferencji partnerów, dlatego dopiero po zastosowaniu kondomów mogą oni ocenić ich wpływ na jakość doznań i wygodę. Specyfika budowy prezerwatyw prążkowanych sprawia, że rekomendowane są przede wszystkim doświadczonym kochankom, którzy są już świadomi swoich pragnień i chętnie udoskonalą życie seksualne.

Modele z wypustkami mają swoje plusy i minusy. Wśród największych zalet wymienia się: wprowadzenie zmian do sypialni, większą stymulację ścianek pochwy podczas zbliżenia i większą kontrolę nad tempem seksu i dojścia do orgazmu. Największą wadą kondomów z wypustkami jest ich wpływ na znieczulenie członka, które może powodować dyskomfort w trakcie zbliżenia. Dotyczy to przede wszystkim niewłaściwie dobranych pod względem rozmiaru prezerwatyw z dodatkiem benzokainy.