wtorek, 23 kwietnia, 2024
Nowoczesny salon – postaw na niestandardowe rozwiązania

Nowoczesny salon to przemyślane pomieszczenie, w którym nie ma miejsca na przypadkowe elementy. Nowoczesny styl ma w sobie coś z minimalizmu, jest w nim dużo przestrzeni i nieco artystyczny klimat. W tego typu pomieszczeniach staramy się skomponować harmonijny zestaw mebli i dodatków, ponieważ każdy z nich będzie widoczny. Również elementy wystroju, nie będące meblami domagają się specjalnej formy, alby nie zakłócić przemyślanej całości. To dlatego grzejnik dekoracyjny powinien być jedną z pierwszych decyzji podczas urządzania nowoczesnego salonu.

Postaw na grzejnik, którego nie trzeba chować!

W naszej strefie klimatycznej nie da się uniknąć montowania grzejników w pomieszczeniach. Należy więc robić wszystko, aby elementy grzewcze nie szpeciły wnętrza, ale były harmonijnie dopasowane do jego stylu. Grzejniki pełnią ważną funkcję użytkową, nie należy więc chować ich za zasłonami, lub meblami. W ten sposób znacznie ograniczylibyśmy ilość ciepła oddawaną do pomieszczenia. Tendencja ta była bardzo wyraźna w przypadku nieestetycznych kaloryferów, chowanych pod parapetem i za firanką. W ostatnim czasie grzejniki przeszły znaczną ewolucję i stały się bardzo atrakcyjne wizualnie. Grzejnik ozdobny, który koresponduje z wystrojem pomieszczenia, można śmiało powiesić w widocznym miejscy, ciesząc się ciepłem i jego pięknym wyglądem.

Jaki grzejnik dekoracyjny wybrać do nowoczesnego salonu?

Wiele nowoczesnych grzejników opiera się na prostych konstrukcjach, można je więc łatwo dopasować do pomieszczeń w stylu minimalistycznym i industrialnym. Grzejnik przeznaczony do salonu powinien być dużych rozmiarów, gdyż prawdopodobnie będzie ogrzewał największe pomieszczenie w domu. O poradę w tym zakresie należy poprosić profesjonalnego doradcę. Grzejnik ozdobny w salonie nie musi posiadać żadnych dodatkowych relingów, służących do wieszania mokrych ręczników. Tego typu rozwiązania są często stosowane w łazienkach. Można więc skupić na dekoracyjnych walorach i szukać grzejnika optymalnie dopasowanego do wnętrza.

Duży wybór nowoczesnych grzejników ozdobnych

Urządzenia, które są następcami tradycyjnych kaloryferów, doczekały się wielu ciekawych form. Wśród nich przeważają konstrukcje pionowe, składające się z długich, równoległych elementów. Można jednak zdecydować się na dużo bardziej artystyczne formy, przypominające plaster miodu, kratę, lub przecinające się pod różnymi kątami linie. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne projektuje się tak, aby widocznie odcinały się od ściany, są więc dostępne w wielu kolorach. Do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym warto zdecydować się na jeden z klasycznych odcieni: biel, czerń lub gamę szarości. W pomieszczeniach, które mają industrialny klimat, dobrze wyglądają grzejniki stylizowane na instalacje grzewcze sprzed lat. Mają one formę rur lub żeberek i metaliczny połysk, dzięki któremu natychmiast rzucają się w oczy.

Grzejnik dekoracyjny to wciąż niestandardowe rozwiązanie, które wymaga odwagi. Jednak w połączeniu z innymi elementami o nowoczesnym charakterze pozwoli zbudować harmonijne wnętrze, w którym będzie nie tylko elegancko, ale po prostu ciepło.