piątek, 26 kwietnia, 2024
3 kursy, które musi zrobić każda kosmetyczka

Usługi kosmetyczne i kosmetologiczne cieszą się coraz większą popularnością. Wiele pań chętnie korzysta z różnego rodzaju zabiegów, które przedłużają młodość, czy trwale poprawiają wygląd. Dlatego też warto stale wzbogacać ofertę swojego salonu o kolejne usługi. W tym celu niezbędne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji, co można uzyskać przez uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach. Kursy dla kosmetologów to inwestycja w rozwój własny, która  przyniesie uczestnikowi wymierne korzyści. Do tych podstawowych można zaliczyć m.in kurs makijażu permanentnego, przedłużanie i zagęszczanie rzęs oraz wykorzystanie kwasu hialuronowego.

Makijaż permanentny

W zależności od tego, czy kurs ma obejmować wykonanie makijażu konkretnych partii czy całą twarz, trwa zazwyczaj od 2 do 4 dni (po około 8 godzin każdy). Przeznaczony jest zarówno dla kosmetyczek początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Jest to więc świetny wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym zawodem. Podczas szkolenia kursant poznaje różne techniki wykonywania makijażu permanentnego oraz uczy się także jego usuwania. W trakcie kursu wykorzystywane są manekiny oraz modelki.

Metody przedłużania i zagęszczania rzęs

Szkolenie tego typu to możliwość poznania różnorodnych możliwości na przedłużenie oraz zagęszczenie rzęs. Kurs może obejmować naukę kilku technik bądź może być osobnym szkoleniem dla każdej z nich. Zazwyczaj przygodę z rzęsami zaczyna się od metody 1:1, która stanowi podstawę oraz wprowadzenie do poznawania kolejnych. W Warszawie szkolenia z rzęs oferuje wiele szkół, które mogą poszczycić się szeroką ofertą szkoleń oraz wykwalifikowanymi szkoleniowcami. Zagęszczanie i przedłużanie rzęs to punkt, o który warto poszerzyć ofertę swojego salonu.

Kwas hialuronowy

Kurs z kwasu hialuronowego dedykowany jest osobom, posiadającym wykształcenie kosmetyczne (lub medyczne), np. kosmetolog czy pielęgniarka. Często do jego przystąpienia wymagany jest też ukończony kurs z mezoterapii igłowej, który będzie stanowił wprowadzenie. Podczas części teoretycznej szkolenia, kursant poznaje m.in definicję oraz właściwości kwasu hialuronowego, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, a także możliwe powikłania i zalecenia pozabiegowe. Część praktyczna obejmuje prezentację wykonywania zabiegu, przeprowadzoną na modelce. Następnie uczestnik samodzielnie wykonuje zabieg przy pomocy szkoleniowca.

Podsumowanie

Kursy kosmetologiczne i kosmetyczne to świetny sposób na podniesienie kwalifikacji zawodowych, a tym samym poszerzenie oferty salonu kosmetycznego. Każde ze szkoleń jest potwierdzone certyfikatem jego odbycia, dzięki czemu klientki będą miały pewność, że korzystają z usług faktycznie przeszkolonego personelu.