wtorek, 23 kwietnia, 2024
Czy po menopauzie należy stosować prezerwatywy?

Prezerwatywy to jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcji. Dlatego wydawać by się mogło, że po menopauzie ich używanie nie ma sensu. Czy jest to prawda?

Seks po menopauzie – z prezerwatywą, czy bez?

Jeśli chodzi o używanie prezerwatyw w celu uniknięcia nieplanowanej ciąży, to faktycznie jest ono pozbawione sensu po menopauzie. Jednak warto pamiętać, że prezerwatywy spełniają również inne funkcje.

Po pierwsze seks z prezerwatywą wiąże się z mniejszym ryzykiem infekcji intymnych. Dotyczy to również kobiet po menopauzie, które są narażone na nie tak samo, jak te przed okresem przekwitania. Po drugie prezerwatywy pomagają urozmaicić życie seksualne. Dowodem na to są np. prezerwatywy Durex dostępne w różnych wariantach – od bardzo cienkich, przez smakowe, po prążkowane. Dzięki nim możesz całkowicie odmienić grę wstępną, a także seks: oralny, waginalny, analny. Dlatego, jeśli chcesz wygonić nudę z sypialni odpowiedź na pytanie o to, czy należy stosować prezerwatywy po menopauzie, jest twierdząca!

Prezerwatywy, które zagwarantują Ci zupełnie nowe doznania

Oprócz klasycznych prezerwatyw, do wyboru masz również te, których zadanie nie ogranicza się do zmniejszenia ryzyka infekcji intymnych. Najwięksi producenci prezerwatyw, co jakiś czas wypuszczają nowy produkt o ciekawych właściwościach, którego nie można nazwać klasycznym. Poniżej znajdziesz przykłady różnych prezerwatyw znanych firm.

Prezerwatywy Pasante

Jest to firma, która wywodzi się z Wielkiej Brytanii i zajmuje się produkcją prezerwatyw od mniej więcej trzydziestu lat. Od tego czasu w sprzedaży pojawiło się około 20 różnych rodzajów prezerwatyw Pasante np.:

  • o jagodowym, truskawkowym, czekoladowym lub miętowym zapachu;
  • prążkowane;
  • ściśle przylegające, o mniejszej średnicy;
  • hipoalergiczne, wykonane z materiału innego niż lateks – żywicy syntetycznej AT10;

Prezerwatywy Skiyn

Jedne z najbardziej znanych prezerwatyw bez lateksu – zamiast niego, do ich produkcji używa się specjalnie opracowanego materiału, jakim jest poliizopren. Prezerwatywy Skyn cieszą się uznaniem również wśród osób, które są uczulone na lateks. Wszystko dzięki temu, że innowacyjny materiał zapewnia bardzo naturalne doznania.

Ich kolejną zaletą jest to, że dostępne są w różnych wariantach. Kobietom po menopauzie, które niejednokrotnie zmagają się z suchością pochwy, szczególnie polecane są prezerwatywy z dodatkową ilością środka nawilżającego.

Prezerwatywy Durex

Durex to jeden z czołowych producentów prezerwatyw, którego chyba nie trzeba dodatkowo przedstawiać. Firma działa na rynku od wielu lat, dlatego wyróżnia się bardzo bogatą ofertą. W aptekach i drogeriach znajdziesz m.in. następujące rodzaje prezerwatyw:

  • bez lateksu dla osób, które są na niego uczulone i zależy im na naturalnych doznaniach;
  • cienkie, z większą ilością lubrykantu zapobiegającemu podrażnieniom miejsc intymnych;
  • pokryte prążkami i wypustkami, które zapewniają dodatkową stymulację;

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą przed czy po menopauzie uprawianie seksu z prezerwatywą przyniesie Ci sporo korzyści. Mowa tu zarówno o aspekcie zdrowotnym, czyli mniejszym ryzyku infekcji intymnych, jak i urozmaiceniu życia intymnego.