wtorek, 18 czerwca, 2024
Jaką bramę wjazdową wybrać do ogrodzenia panelowego? – podstawowy element projektu ogrodzenia

Decydując się na zakup działki pod budowę domu, zwykle równocześnie rozważamy, jaki sposób zabezpieczenia terenu będzie najlepszy. Zazwyczaj jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych decydujemy się na ogrodzenie parceli. O ile wybór ogrodzenia nie powinien stanowić większego problemu, o tyle zakup odpowiedniej bramy wjazdowej może okazać się bardziej skomplikowany. Na rynku dostępne są różne modele bram (np. metalowe, żeliwne, drewniane, aluminiowe), a wszystkie występują w wersji przesuwnej, jednoskrzydłowej lub dwuskrzydłowej. Zakup bramy powinna poprzedzać analiza naszych potrzeb oraz specyfiki danej posesji, gdyż właściwie dobrana brama wjazdowa może służyć przez wiele lat. W ostatnim czasie na popularności zyskują tzw. bramy panelowe, które łączą w sobie funkcjonalność i nowoczesny design.

Jaką bramę wjazdową wybrać?

Wśród dostępnych na polskim rynku bram wjazdowych, dużym zainteresowaniem cieszą się wysokiej klasy bramy panelowe. Doskonale sprawdzają się bowiem zarówno na posesjach prywatnych, jak i w przypadku parceli publicznych. Bramy panelowe przesuwne są niezwykle wygodne w użytkowaniu, a także łatwe w konserwacji. Ich konstrukcja nie wymaga pozostawienia dużej ilości wolnego miejsca w celu swobodnego otwierania i zamykania modułu. Atestowane materiały, które są wykorzystywane przy ich produkcji, doskonale sprawdzają się podczas zmiennych warunków klimatycznych. Są bowiem odporne na mróz i działanie słońca. Dzięki malowaniu proszkowemu nie ulegają również korozji. Każda brama panelowa dostępna w ofercie renomowanego producenta wyposażona jest w gotowe moduły, umożliwiające szybki montaż konstrukcji (np. słupki, dolne rygle, zamki, klamki). W zależności od potrzeb i preferencji potencjalnych klientów, każdą bramę można dowolnie personalizować w zakresie wzoru, koloru czy gęstości paneli.

Bramy przesuwne – zalety nowoczesnych bram wjazdowych

Eksperci zgodnie twierdzą, iż bramy przesuwne najlepiej sprawdzają się w przypadku szerokich i płytkich posesji z krótkim podjazdem. Ich cechą charakterystyczną jest jedno skrzydło, które przesuwa się wzdłuż ogrodzenia. Rozwiązanie to pozwala zatem znacząco zaoszczędzić miejsce na posesji. Co więcej, każda brama panelowa przesuwna otwiera się tylko w jednym kierunku. Wyłącznie od klientów zależy, czy brama będzie posiadać napęd automatyczny, czy też konieczne będzie jej samodzielne otwieranie. Dużą zaletą bram panelowych przesuwnych jest ich cena oraz łatwość konserwacji (przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń i preparatów możemy ją przeprowadzić samodzielnie).

Warto zaznaczyć, że do montażu bramy najlepiej zatrudnić specjalistę, który przed przystąpieniem do pracy wykona dokładny pomiar powierzchni. Zbyt nisko osadzona konstrukcja może bowiem nie spełniać należycie swojej funkcji (np. zimą może być blokowana przez śnieg, a wiosną przez błoto).

Wysokiej klasy bramy przesuwne znajdują się w ofercie czołowych polskich producentów bram i ogrodzeń. Łącząc w sobie funkcjonalność, bezawaryjność oraz nowoczesny design idealnie wtapiają się w otoczenie. Jednocześnie skutecznie zabezpieczają całą posesję oraz jej mieszkańców.

źródło: grupaogrodzeniowa.pl – akcesoria do ogrodzeń panelowych