środa, 24 kwietnia, 2024
Masz kilka kredytów? Zobacz, co zyskasz, gdy je połączysz

Spłacasz nie tylko kredyt hipoteczny, ale i kilka kredytów gotówkowych oraz zakupy ratalne? Masz zadłużenie na karcie kredytowej? Jeżeli liczba zaciągniętych kredytów i pożyczek powoli „wymyka się” spod kontroli, warto rozważyć zamianę kilku zobowiązań w jedno. Pozwala na to kredyt konsolidacyjny – sprawdź, co dzięki niemu możesz zyskać.

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy, którego istotą jest zamiana kilku aktywnych zobowiązań kredytowych w jedno. W ten sposób można nie tylko ograniczyć wiele różnych terminów płatności czy różnych przelewów do jednego, ale również osiągnąć kilka innych korzyści.

Kredyt konsolidacyjny – jak działa?

Zasada funkcjonowania tego rodzaju kredytu jest prosta: zaciągając jeden duży kredyt, bank reguluje Twoje poprzednie zobowiązania, zaś Ty spłacasz nowy kredyt – z jedną ratą zamiast kilku i w wygodnym dla Ciebie terminie płatności.

Tego rodzaju kredyt dedykowany jest osobom, które:

  • mają ukończone 18 lat,
  • posiadają co najmniej 2 różne zobowiązania kredytowe,
  • wykazują zdolność i wiarygodność kredytową.

Aby skorzystać z konsolidacji, należy wypełnić wniosek i złożyć go w wybranym banku – osobiście w placówce lub online.

Kredyt konsolidacyjny – czy to się opłaca?

Konsolidacja kredytów to rozwiązanie, które może być korzystne, o ile oprocentowanie takiego kredytu jest niższe niż oprocentowanie dotychczas spłacanych zobowiązań.

Przykładowo, kredyt konsolidacyjny dostępny w ofercie Getin Banku charakteryzuje się RRSO na poziomie 15,2%. Wydaje się to opłacalną opcją, biorąc pod uwagę RRSO kredytu gotówkowego wynoszącą 17,3%.

Konsolidacja może być również korzystna wówczas, gdy łączna wysokość wszystkich zobowiązań powoli staje się nadmiernym obciążeniem domowego budżetu. Niższe RRSO oraz możliwość wydłużenia okresu kredytowania nawet do 10 lat to czynniki przekładające się na niższą miesięczną ratę.

Jeżeli nadal się wahasz, poznaj główne powody, dla których warto zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz:

  • wydłużyć termin spłaty zobowiązania
  • obniżyć wysokość miesięcznej raty
  • uzyskać dodatkowe środki na dowolny cel.

Kredyt konsolidacyjny może okazać się opcją, dzięki której odciążysz swój domowy budżet, a jednocześnie zyskasz dodatkowy czas na spłatę zaciągniętych niegdyś zobowiązań.