piątek, 8 marca, 2024
Inwestycja w fotowoltaikę – to się opłaca!

Wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii to obecnie światowy trend, który przywędrował do nas z Zachodu. W Polsce instalacje fotowoltaiczne zdobyły rzesze zwolenników, którzy zaczęli doceniać możliwość korzystania z darmowej energii elektrycznej i oszczędzać na rachunkach za jej zużycie w perspektywie wielu lat.

Ograniczenie degradacji środowiska naturalnego i wytwarzanie darmowej energii elektrycznej

Na rynku funkcjonuje wiele korzystnych możliwości, które stwarzają ogromne oszczędności w kwestii zużycia energii elektrycznej pochodzącej od państwowych dostawców. Promienie słoneczne, w przeciwieństwie do konwencjonalnych źródeł energii, nigdy nie ulegną wyczerpaniu, zaś korzystanie z tego typu rozwiązania widocznie zmniejsza ogólne zanieczyszczenie i degradację środowiska naturalnego. Wiadomo, iż eksploatowanie konwencjonalnych źródeł energii wiąże się z coraz większymi kosztami, które ponoszą przede wszystkim nabywcy tego typu energii.

Możliwość korzystania z wyprodukowanej przez siebie energii elektrycznej

Panele fotowoltaiczne mają tę zaletę, że ich montaż gwarantuje możliwość posiadania darmowej energii elektrycznej przez bardzo długi czas. Dzięki temu rachunki za zużycie prądu ulegają obniżeniu, co wpływa na poprawę jakości życia i uniezależnia właściciela nieruchomości od nieustannych podwyżek energii elektrycznej. Redukcja kosztów sprawia, że zaoszczędzone w ten sposób fundusze można przeznaczyć na inne potrzeby.

Niezawodny i samoobsługowy system paneli PV

Wykorzystanie promieniowania słonecznego nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi czynnościami. Panele fotowoltaiczne są tak skonstruowane, że ich działanie jest samoobsługowe, zaś ingerencja w ich funkcjonowanie jest tutaj zbędna. Moduły fotowoltaiczne, które zbudowane są z najlepszej jakości materiałów, posiadają zagwarantowaną najwyższą sprawność, co w praktyce daje im maksymalną żywotność wynoszącą co najmniej trzy dekady. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną całej nieruchomości. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, iż panele PV można zamontować nie tylko na dachu, ale i na gruncie. Bywa, że wiele osób nie posiada dachu przystosowanego do montażu systemów, co wyklucza zastosowanie tego typu urządzeń w tych miejscach. Instalacja przy gruncie daje realną szansę na montaż systemu i czerpanie korzyści z darmowej energii elektrycznej bez konieczności przebudowy dachu czy inwestowania w jego nowy projekt.

Indywidualny projekt paneli PV i ulga podatkowa na ich wykonanie

Projekt instalacji fotowoltaicznej jest uzależniony od ilości zużytego prądu elektrycznego w danym roku kalendarzowym, co pozwala na idealne dopasowanie jej mocy do indywidualnych potrzeb właściciela. Dzięki temu nabycie instalacji fotowoltaicznej spełnia potrzeby każdego odbiorcy, któremu zależy na ograniczeniu wysokości rachunków za zużycie prądu.

Dogodnym rozwiązaniem jest także możliwość magazynowania energii elektrycznej w sieci, które mogą być później odzyskane i wykorzystane. Wskutek tego można odzyskać wspomniane wyżej nadwyżki, szczególnie w okresie większego zapotrzebowania na energię elektryczną. Co do zasady, instalacja fotowoltaiczna z mocą działania do 10 kWP pozwala na odzyskanie 80% zgromadzonej w sieci energii, zaś ta o mocy do 50 kWp – 70%.

Koszty instalacji paneli fotowoltaicznych można odliczyć od podatku dochodowego od osób fizycznych – istnieje ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła. Rozwiązanie to pozwala na rozliczenie kosztów projektu, budowy oraz instalacji systemu solarnego w postaci paneli fotowoltaicznych w kwocie nieprzekraczającej 53 tysięcy złotych.

Promienie słoneczne można efektywnie wykorzystywać do produkcji energii elektrycznej. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga horrendalnych nakładów finansowych, a jednocześnie pozwala na posiadanie własnej domowej elektrowni zapewniającej nam darmowy prąd nawet przez około 30 lat.

Źródło: https://house-solutions.pl